Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Oddaj głos na pracę uczniów limanowskiej „Jedynki” nagrodzoną w konkursie „Skarby Beskidzkiej Miedzy”

Uczniowie klasy 1 c Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej wraz z wychowawczynią Anetą Giemzik zajęli pierwsze miejsce w konkursie plastycznym Skarby Beskidzkiej Miedzy organizowanym przez Stowarzyszenie „Przyjazna Ziemia Limanowska”.

Konkurs „Skarby Beskidzkiej Miedzy” miał na celu ukazanie skarbów  miejscowości, gmin, regionu Beskidu Wyspowego, uwzględniając m. in. lokalne zasoby przyrodnicze, historyczne, kulturowe.

Nagrodzona klasa przygotowała pracę plastyczną w formacie A0, gdzie przedstawiła kościół i klasztor Cystersów w Szczyrzycu, w tle pasmo Cietnia (Beskid Wyspowy). Z kościoła po mszy świętej wieczornej wychodzi para Lachów Szczyrzyckich w regionalnych strojach. Nad klasztorem latają podkowce małe, które mają jedno z najcenniejszych stanowisk w Polsce na strychu klasztoru.
Praca została wykonana techniką mieszaną. Klasztor i nocne niebo namalowane farbami, elementy klasztoru – cegiełki oraz stroje Lachów Szczyrzyckich zostały wyklejone plasteliną. Różnorodny las karpacki wyklejony kuleczkami z bibuły, a nietoperze futerkiem. Praca jest dziełem całej klasy Ic, a powstawała etapami. Dzieci włożyły w nią bardzo dużo pracy, zwłaszcza w zwijanie tysięcy kuleczek z bibuły.

Na zwycięskie prace nadesłane na konkurs z każdej z gmin obszaru LGD „Przyjazna Ziemia Limanowska” oddawać można teraz głosy, a praca o najwyższej liczbie polubień otrzyma nagrodę główną. Uczniowie limanowskiej „Jedynki” proszą o oddawanie głosów na ich projekt!

Głosować można pod linkiem:  https://liblink.pl/LZgX58CBqb

Zachęcamy do głosowania!

Wróć do góry