Deklaracja dostępności
Kultura

Młodzież z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Programie „Równać Szanse”

Ostatni miesiąc 2022 roku był w Miejskiej Bibliotece Publicznej kolejnym miesiącem pracy młodzieży przy realizacji projektu w Programie „Równać Szanse”. Przedsięwzięcie w miesiącu grudniu rozpoczęło się od wizyty Dyrektora Programu – Pawła Waleckiego, który przyjechał porozmawiać z młodzieżą o ich pracy i postępach w realizacji projektu. Młodzi opowiadali o swoich wrażeniach oraz oczekiwaniach względem Programu, a także o trudnościach jakie spotykają na drodze do realizacji swoich celów związanych z projektem. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pozwoliło młodym na podsumowanie swoich dotychczasowych sukcesów i porażek.

12 grudnia, w ramach wycieczki integracyjnej, grupa projektowa odwiedziła Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach. Grupa spędziła ten poranek bardzo intensywnie, wysłuchała wykład dotyczący naszego ,,Kosmicznego podwórka’’ i gwiazd, które są najbliższymi sąsiadami Ziemi oraz obejrzała w planetarium niesamowitą projekcję multimedialną. Była to niezwykła okazja do wzbudzenia zainteresowania astronomią.Kolejne spotkania w grudniu to dalsze zmagania z pracami redakcyjnymi.

W ramach udziału w Programie młodzież cały czas uczy się komunikacji w grupie oraz współpracy, bez których dalsze działania nie byłyby możliwe.

Projekt sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Równać Szanse.

Wróć do góry