Edukacja

Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Młodzi Patrioci”

15 listopada w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej miało miejsce wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Młodzi Patrioci” odbywającego się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone było z wystawą prac konkursowych.

Na konkurs plastyczny, w którym brali uczniowie placówek oświatowych z terenu Miasta Limanowa wpłynęło łącznie 118 prac konkursowych w trzech kat. wiekowych. Celem konkursu – jak nadmieniła Dyrektor Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej Magdalena Urbaniec – było zainteresowanie dzieci młodzieży historią i patriotyzmem, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej oraz prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej.

Dnia 7 listopada spośród wszystkich prac konkursowych  Komisja w składzie:

Magdalena Urbaniec

Kinga Górlińska – Leśniak

Jan Kurek

Leszek Mordarski

dokonała wyboru zwycięskich oraz wyróżnionych prac, a w dniu 15 listopada w siedzibie Muzeum Regionalnego w Dworze Marsów nastąpiło wręczenie nagród oraz wyróżnień ufundowanych przez Urząd Miasta Limanowa.

Wręczenia nagród dokonał Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewicz, którzy złożyli gratulacje dzieciom i młodzieży za wykonanie pięknych prac. Podziękowania skierowali także do opiekunów uczniów, którzy wzięli udział w konkursie oraz do organizatorów za pielęgnowanie u najmłodszych wartości patriotycznych.

Laureaci konkursu:

Kategoria wiekowa 0-III:

I miejsce – Emilia Dudek – Zespół Szkolno Przedszkolny nr 4 w Limanowej

II miejsce – Alicja Tabor – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej

III miejsce – Natalia Michalik – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej

–  Mateusz Ryś – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej

Wyróżnienia:

  1. Wiktor Szumilas – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Limanowej
  2. Milena Trzupek – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Limanowej
  3. Emilia Czaplak – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Limanowej
  4. Kornelia Uryga – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  5. Wojciech Golonka – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Limanowej
  6. Karolina Sukiennik – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  7. Oliwia Ryś – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  8. Anna Włodarczyk – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 1 w Limanowej
  9. Aleksandra Frączek – Niepubliczne Przedszkole im. Biskupa Piotra Bednarczyka w Limanowej
  10. Maja Topa – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  11. Anna Marcisz – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Limanowej
  12. Kacper Woźniak – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  13. Amelia Kałużny – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  14. Mikołaj Pytko – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  15. Anna Mucha – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Limanowej
  16. Natasza Czochara – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej
  17. Martyna Gancarczyk – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej
  18. Marcin Bubula – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  19. Jakub Marek – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej
  20. Tobiasz Ryś – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej
  21. Jan Banach – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Limanowej
  22. Oliwia Szewczyk – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  23. Wiktoria Czachurska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  24. Oliwier Marek – Miejskie Przedszkole Nr 2 w Limanowej
  25. Klara Twaróg – Miejskie Przedszkole Nr 1 w Limanowej
  26. Wiktoria Koźlik – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej
  27. Antonina Wideł – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  28. Alicja Gaik – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej
  29. Tomasz Skrzekut – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 1 w Limanowej
  30. Izabela Trzeciak – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 1 w Limanowej
  31. Nikola Łasocha – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  32. Mateusz Golonka – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  33. Lea Ewart – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  34. Franciszek Dunikowski – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  35. Dominik Firlej – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej

Kategoria wiekowa IV-VI:

I miejsce – Laura Sukiennik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej

II miejsce –  Izabela Gancarczyk – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej

III miejsce – Bartosz Twaróg – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej

Wyróżnienia:

  1. Zofia Trzópek – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  2. Julia Abram – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  3. Szczepan Wójtowicz – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
  4. Magdalena Skrzekut – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  5. Marta Skrzekut – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  6. Dominik Czamara – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej
  7. Krystian Macko – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  8. Milena Poręba – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej
  9. Mikołaj Olszewski – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej
  10. Bartosz Antkiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  11. Karolina Sowa – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  12. Anna Filipek – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej

Kategoria wiekowa VII-VIII:

I miejsce – Amelia Styblińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej

II miejsce –  Zuzanna Krzywdzińska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej

III miejsce – Samuel Wnękowicz – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej

Wyróżnienia:

  1. Michał Stokłosa – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  2. Aleksandra Szubryt – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Limanowej
  3. Anna Kurek – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Limanowej

 Prace wykonane na konkurs podziwiać można w Muzeum do końca listopada br.

Dziękujemy za liczny udział!

Protokół Komisji TUTAJ

Więcej zdjęć na funpage Miasta Limanowa na FB  TUTAJ

Galeria

Wróć do góry