Miejska Biblioteka Publiczna realizuje projekt „NASZA Polska – NASZ Hymn”

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej jest w trakcie realizacji projektu „NASZA Polska – NASZ Hymn” z programu „Patriotyzm Jutra”, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski. Grupa osób z Limanowej cyklicznie spotykała się w ostatnim czasie ćwicząc wykonanie Hymnu Narodowego w Polskim Języku Migowym.

W wykonaniu hymnu w Polskim Języku Migowym udział wzięła również grupa osób z dysfunkcjami słuchu z Krakowa ze Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka. To połączenie w formie on-line było próbą przed oficjalnym występem. Obecny był również chór z Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej I st. im. Grażyny Bacewicz w Limanowej, który odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego.

W jeden takt wszystkie grupy wykonały najważniejszą polską pieśń patriotyczną, a owoc pracy wszystkich zaangażowanych w projekt będzie można podziwiać podczas listopadowej, uroczystej sesji Miasta Limanowa na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.