Deklaracja dostępności
Kultura

W Limanowskim Domu Kultury odbył się „Beskid Jazz & Folk Festival”

W piątkowy i sobotni wieczór 23 i 24 września zebraną w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury publiczność w muzyczną podróż zaprosili artyści występujący w ramach pierwszej edycji „Beskid Jazz & Folk Festival”.

Piątkowy wieczór należał do pochodzącej z Jaworznej Marceliny Gawron Marcelina Gawron Music, której towarzyszyli Adam Jarzmik Music (fortepian), Piotr Narajowski (kontrabas), Sebastian Kuchczynski (perkusja) oraz wybitny polski trębacz jazzowy Piotr Schmidt Music. Nie zabrakło powitań ze strony Dyrektor LDK – Magdaleny Szczygieł-Smagi oraz kilku słów od Kierownika Artystycznego i pomysłodawcy festiwalu – Krystiana Jaworza, a całość poprowadził dziennikarz muzyczny Piotr Bielawski.

W sobotę scenę Limanowskiego Domu Kultury rozgrzał do czerwoności Mino Cinelu i duet Surreal Players. Legendarny amerykański perkusista, kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny wspólnie z Krystianem Jaworzem (fortepian) i Magdaleną Plutą (wiolonczela) zaczarowali publiczność. Ten niezwykły wieczór był okazją do pokazania, że jazz może zabrzmieć wszędzie: w piosence ludowej, w bluesie, w klasyce…

Podczas koncertu nie zabrakło też niespodzianek, jak gościnny występ Agata Kulis Music, która zaśpiewała razem z Mino Cinelu.

Limanowski Dom Kultury składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia.

Patronat Honorowy nad festiwalem sprawował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga i Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

 

Galeria

Wróć do góry