Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Początek roku szkolnego 2022/2023 w miejskich szkołach

1 września to początek nowego roku szkolnego. W Mieście Limanowa rok szkolny 2022/2023 rozpoczęło dzisiaj blisko 2000 uczniów i ponad 570 przedszkolaków.

W limanowskich szkołach podstawowych naukę rozpoczęło  1976 uczniów, w tym 225 pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły. Wychowaniem przedszkolnym objętych jest 573 dzieci.

Liczba uczniów w poszczególnych szkołach :

ZSP nr 1: 526 uczniów, w tym 57 pierwszoklasistów oraz 125 przedszkolaków

SP nr 2: 446 uczniów, w tym 45 pierwszoklasistów

SP nr 3: 738 uczniów, w tym 85 pierwszoklasistów

ZSP nr 4: 266 uczniów, w tym 38 pierwszoklasistów oraz 122 przedszkolaków

W nowym roku szkolnym do Miejskiego Przedszkola nr 1 uczęszczać będzie 176 przedszkolaków, a do Miejskiego Przedszkola nr 2 – 150 dzieci.

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym w miejskich szkołach odbyły się okolicznościowe akademie. Uczniowie przedstawili programy artystyczne, a po oficjalnym otwarciu roku szkolnego odbyły się spotkania z wychowawcami.

W uroczystościach inaugurujących początek roku szkolnego wzięli udział Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, który przywitał rok szkolny z uczniami limanowskiej „trójki” i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 oraz Zastępca Burmistrza Wacław Zoń, który przywitał rok szkolny wraz z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2.

Burmistrzowie przekazali dzieciom i młodzieży życzenia jak najlepszych wyników w nauce, wytrwałości i motywacji w dążeniu do wytyczonych celów, natomiast nauczycielom zadowolenia i satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz sukcesów zawodowych.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego  życzenia uczniom – owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości i satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz  nauczycielom –  wytrwałości i niesłabnącego zaangażowania w proces edukacyjny dzieci i młodzieży złożyła także Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, która uczestniczyła w uroczystościach w ZSP nr 1, SP nr 3 oraz ZSP nr 4.  W inauguracji roku szkolnego udział wzięli także radni Miasta Limanowa : w ZSP nr 1 – Walenty Rusin i Janusz Kądziołka, w SP nr 3  – Irena Grosicka i w ZSP nr 4 – Wiesław Sędzik.

Galeria

Wróć do góry