Deklaracja dostępności
Kultura

Dobiegła końca realizacja projektu „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”

12 bibliotek z powiatu limanowskiego, ponad 600 uczestników wszystkich wydarzeń, blisko 750 magnesów, wykonanych podczas warsztatów, kilkadziesiąt prac w konkursie plastycznym, warsztaty teatralne z Teresą Dzielską, popis recytatorski, spotkania i wykłady – tyle działo się w projekcie „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”.

W prawie jesienne już, wrześniowe popołudnie podsumowano całościowo projekt. Ostatni punkt na literacko – artystycznej wędrówce z Tytusem Czyżewskim wypełniony został przez Alicję Baluch –  prof. zw. dr hab. – literaturoznawca, profesor zwyczajny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pani profesor w świetnym stylu przedstawiła i zwięźle omówiła życie i twórczość głównego bohatera projektu. Jak sama podkreślała, o jego twórczości – zarówno tej artystycznej, jak i literackiej – można mówić godzinami. Każdy tekst i każdy obraz daje ogromne pole do interpretacji. Tak więc było i o malarstwie i o wierszach, w bardzo ciekawy sposób. Po wystąpieniu Pani Alicji Baluch nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników w dwóch konkursach, organizowanych w ramach całego projektu: konkursie recytatorskim i plastycznym. Wydarzenie prowadziła Dyrektor Biblioteki – Joanna Michalik.

A oto laureaci w konkursach: plastycznym:

Kat. DZIECI:

Miejsce I     Izabela Gancarczyk

Miejsce II    Marta Skrzekut

Amelia Styblińska

Wiktoria Matras

Miejsce III   Filip Mielczarek

Krystian Kożuch

Wyróżnienia:

Wiktoria Adamiec

Klara Michorczyk

Emilia Atłas

Antoni Czaja

Nagroda specjalna Organizatorów: Nikola Hybel.

Kat. SENIORZY:

  1. Miejsce I – Halina Wacławik
  2. Miejsce II – Katarzyna Bierowiec
  3. Miejsce III – Kazimierz Ficzkowski

Wyróżnienie: Praca grupowa Senior + z Mszany Dolnej.

Konkurs recytatorski:

I miejsce: Łukasz Król za recytację wiersza „Nie wiedziała” oraz Kacper Sabura za interpretację „Lajkonik w chmurach” (frag.)

II miejsce: Hubert Guzik za „Pastorałki” oraz Urszula Raczek za wiersz „Melodia tłumu”

III miejsce: Zuzanna Kedroń – „Oczy tygrysa”

Wyróżnienia:

Kinga Pacut

Zuzanna Liszka

Klaudia Jakubiec

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem sprawował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Partnerem w Zadaniu był GOKSiT wraz z GBP w Łukowicy – Filia w Przyszowej.

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w projekt: Partnerom: Dyr. GOKSiT Jarosławowi Czaja oraz Kierownik Biblioteki Katarzynie Bochenek, uczestnikom, prowadzącym warsztaty i spotkania: Monice Zielińskiej-Klimczak oraz Teresie Dzielskiej, nauczycielom, rodzicom, komisjom dwóch konkursów oraz TV28 i RDN Nowy Sącz za patronat medialny.

Zadanie dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI.

 

Galeria

Wróć do góry