Sukces uczniów ZSP nr 4 na powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę 27 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej został przeprowadzony powiatowy etap XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie najpierw rozwiązywali testy ze znajomości przepisów  ruchu drogowego oraz  skrzyżowań, następnie  musieli pokonać tor sprawnościowy i wykazać się znajomością udzielanie pierwszej pomocy. Zawodnicy walczyli w dwóch grupach wiekowych w każdej z grup rywalizowało po 9 drużyn. Podczas Turnieju znakomicie zaprezentowali się uczniowie „limanowskiej Czwórki”.

I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego wywalczyła drużyna młodsza w składzie:

Amelia Filipek

Dawid Kowalski

Barbara Krzyżak

Kamil Szewczyk

Dawid Kowalski zajął również II miejsce indywidualnie.

II miejsce zdobyła grupa starsza w składzie:

Karol Frączek

Bartłomiej Kaletka

Bartłomiej Ryś

Wszyscy biorący udział w turnieju uczniowie otrzymali cenne nagrody tj. rower, deskorolkę, hulajnogę, elektroniczne gadżety.

Uczniów do konkursu przygotowywała Zofia Pachut. Nie tylko wprowadzała uczniów w tajniki przepisów drogowych, ale także nadzorowała ćwiczenie praktycznych umiejętności jeżdżenia na rowerze.