Deklaracja dostępności
Kultura

Wystawa fotografii „Skarby pogranicza” w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Do 26 marca w Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego przy ul. Franciszkańskiej 11 podziwiać można wystawę fotografii będącej pokłosiem wspólnego projektu polsko- słowackiego realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej oraz Bibliotekę Orawską w roku 2017.

3 marca w piwnicach Sądeckiej odbył się wernisaż wystawa fotografii „Skarby pogranicza” , który otworzył Dyrektor Biblioteki – Marek Rylewicz wspólnie z Dyrektor Biblioteki Miejskiej Joanną Barbarą Michalik.

Gospodarz sądeckiej książnicy przedstawił pokrótce genezę wystawy, a dyrektor limanowskiej biblioteki omówiła szerzej kulisy powstania zarówno fotografii, jak i towarzyszącego im albumu. Wśród uczestników nie zabrakło koordynatora całego pleneru, sądeckiego fotografa Kamila Bańkowskiego, który był głównodowodzącym i formalnym koordynatorem działań. W sądeckich piwnicach opowiedział o plenerze i zdjęciach od swojej strony, o aspektach organizacyjnych oraz dokonał krótkiego podsumowania i oceny prac. Na wernisaż przybyła spora reprezentacja limanowskich artystów i fotografów, uczestników plenerowych zmagań.

Ekspozycję 56 pięknych fotografii z polsko-słowackiego pogranicza w sądeckiej bibliotece podziwiać można do 26 marca br.

Galeria

Wróć do góry