Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Uczniowie i nauczyciele ZSP nr 4 w Limanowej spotkali się z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą

Zdjęcie ze spotkania uczniów i nauczycieli ZSP nr 4 w Limanowej z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w środę 16 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej. Dzięki nowoczesnej technologii połączono się z Pałacem Prezydenckim i porozmawiano z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser – Dudą.

Rozmowa przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Pani Prezydentowa z żywym zainteresowaniem słuchała o tym jak funkcjonuje placówka, jakie sukcesy odnosi, ale także z jakimi czasem  problemami się boryka.

Na zdjęciu nauczyciele ZSP nr 4 w Limanowej w trakcie rozmowy z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą

Dyrektor szkoły Albert Golonka przybliżył w kilku zdaniach historię szkoły, opowiedział o środowiskowych uroczystościach patriotycznych oraz o sportowych sukcesach byłych i obecnych wychowanków. Wicedyrektor Dorota Atłas mówiła o akcjach czytelniczych w szkolnej bibliotece, a psycholog szkolny Elżbieta Orzeł-Pociecha o wsparciu psychologicznym młodzieży w czasie pandemii.

W drugiej części spotkania głos należał do najmłodszych. Uczniowie klasy 4B opowiedzieli Pani Prezydentowej o swoich pasjach, zajęciach pozalekcyjnych i ulubionych przedmiotach. Pierwsza Dama, która mocno angażuje się w propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pytała zgromadzonych o ich upodobania literackie. Mile zaskoczył fakt, że Pani Prezydentowa była zaznajomiona z aktualnościami ze strony internetowej szkoły i profilu Facebooku.

Zdjęcie ze spotkania uczniów i nauczycieli ZSP nr 4 w Limanowej z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą

Trema towarzysząca uczniom z powodu spotkania z ważną i znaną osobą szybko minęła dzięki niezwykłej otwartości Pani Prezydentowej. Z pasją pedagoga tłumaczyła czwartoklasistom jakie zawodowe obowiązki na niej spoczywają i jak wygląda jej dzień.

Uczniowie z wdzięcznością przyjęli zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego. Pierwsza Dama obiecała także, że chętnie odwiedzi szkołę i porozmawia z dziećmi osobiście.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej:  https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/o-edukacji-z-uczniami-i-nauczycielami-z-limanowej,48846

Galeria

Wróć do góry