Kultura

Wyniki XV Turnieju Szachowego o Puchar Niepodległości

Zakończyły się zmagania w XV Turnieju Szachowym o Puchar Niepodległości. 10 listopada, w Limanowskim Domu Kultury, w bojowe szranki stanęło 49 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: Młodzik i Open.

Turniej miał na celu nie tylko popularyzację gry w szachy w mieście Limanowa i powiecie limanowskim, ale także uczczenie 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 107. Rocznicy pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego na Ziemi Limanowskiej. Istotnym jest fakt, że dzięki staraniom pana Ryszarda Ewerta oraz Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury udało się wznowić Turniej po 6 latach nieobecności. Ostatnia, XIV edycja, turnieju miała miejsce w 2015 roku.

Turniej zorganizował Limanowski Dom Kultury wraz z Klubem Sportowym LKS Płomień sekcja szachowa.

Sędziami w Turnieju był Ryszard Ewert oraz Stanisław Gamoń.

Nagrody wręczyli: Urszula Nowogórska Poseł na Sejm RP, Leszek Mordarski Radny Miasta Limanowa, Magdalena Szczygieł-Smaga Dyrektor LDK, Ryszard Ewert oraz Stanisław Gamoń.

Sponsorami nagród w Turnieju są: Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa, Partner RTV AGD, Hydrolim oraz Bogusław Sukiennik.

Patronat Honorowy nad Turniejem objęli Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

WYNIKI
XV Turnieju Szachowego
o Puchar Niepodległości

 

Kategoria wiekowa MŁODZIK
Dziewczęta
I miejsce – Dominika Mirek
II miejsce – Julia Sroka
III miejsce – Magdalena Majerczyk
IV miejsce – Anna Majerczyk
V miejsce – Monika Górka
VI miejsce – Natalia Zalewska

Chłopcy
I miejsce – Przemysław Twaróg
II miejsce – Mikołaj Sukiennik
III miejsce – Karol Sroka
IV miejsce – Kacper Twaróg
V miejsce – Tobiasz Ryś
VI miejsce – Tomasz Wyżycki
VII miejsce – Bartłomiej Dąbrowski
VIII miejsce – Kacper Halat
IX miejsce – Paweł Judka
X miejsce – Dominik Franczak
XI miejsce – Bartłomiej Krzyżak
XII miejsce – Krzysztof Burnus
XIII miejsce – Adrian Sabat
XIV miejsce – Eryk Drożdż
XV miejsce – Filip Wyżycki
XVI miejsce – Stanisław Marcisz

Kategoria wiekowa OPEN
Kobiety
I miejsce – Nikola Smorońska
II miejsce – Natalia Burnus

Mężczyźni
I miejsce – Damian Bober
II miejsce – Karol Sukiennik
III miejsce – Oliwer Sukiennik
IV miejsce – Piotr Franczak
V miejsce – Jarosław Łabęcki
VI miejsce – Jakub Górszczyk
VII miejsce – Grzegorz Liszka
Daniel Dudek
Kamil Węglarz
Dominik Wydra
Igor Wójtowicz
Sławomir Węglarz
Konrad Małucha
Tomasz Węglarz
Dawid Drożdż
Krzysztof Raczek
Mateusz Dudek
Bartłomiej Sochacki
Kamil Moskal
Albert Oleś
Franciszek Bieda
Tomasz Twaróg
Jakub Wojtas
Marcel Stanisz
Kapcer Pałka

 

 

Wróć do góry