Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Udział świetlicy szkolnej SP nr 2 w Międzynarodowej Wirtualnej Wystawie Twórczej „KOTYLIONY DLA OJCZYZNY“

Zdjęcie kotylionów wykonanych przez uczniów ze świetlicy szkolnej SP nr 2 w ramach Międzynarodowej Wirtualnej Wystawy Twórczej „KOTYLIONY DLA OJCZYZNY“

Z okazji 230 rocznicy Wspólnej Konstytucji Litwy i Polski oraz Ustawy o Wzajemnym Ślubowaniu między Dwoma Narodami rok 2021 został ogłoszony Rokiem Konstytucji Republiki Obojga Narodów 3 Maja i Wzajemnego Ślubu. Tak narodził się pomysł realizacji projektu: „Ojczyzna to taka kraina, która się w sercu  zaczyna”. Międzynarodowa Wirtualna Wystawa Twórcza „Kotyliony dla Ojczyzny” jest częścią tego projektu realizowanego w rejonie wileńskim w Żłobku – Przedszkolu w Mejszagole, w którym udział biorą m.in. uczniowie ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej.

Zdjęcie przedstawia kotylion wykonany w ramach Międzynarodowej Wirtualnej Wystawy Twórczej „KOTYLIONY DLA OJCZYZNY“ przez uczniów ze świetlicy SP nr 2 w Limanowej
Zdjęcie przedstawia kotylion wykonany w ramach Międzynarodowej Wirtualnej Wystawy Twórczej „KOTYLIONY DLA OJCZYZNY“ przez uczniów ze świetlicy SP nr 2 w Limanowej

Celem projektu, w którym wzięli udział uczniowie z SP nr 2  jest pobudzenie wśród dzieci miłości i przywiązania do ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Prace twórcze zgłoszone na wystawę mogły być wykonane różnymi technikami artystycznymi, materiałami naturalnymi, nitkami, papierem, dziewiarstwem, rysunkiem, dekoracją itp.

Uczniowie ze świetlicy szkolnej limanowskiej „dwójki” w swoich „dziełach” wykorzystali oprócz papieru również takie materiały jak: piórka ,łupiny orzechów, ryż ,liście ,patyczki do uszu, materiał, patyczki po lodach, klamerki drewniane do bielizny ,muszelki i owoce jesieni. Pojawił się również koszyk wiklinowy.

Każda technika plastyczna posiada specyficzne właściwości. Wymagało to od dzieci odpowiednich umiejętności oraz określonego sposobu postępowania, ale jednocześnie pozwoliło na wzrost zainteresowania się sztuką,  pobudziło do działań oraz było doskonałym polem dla pracy w grupie i niezastąpionym narzędziem integrującym zespół.

Wszystkie kotyliony powstały podczas zajęć świetlicowych pod czujnym okiem opiekunów: Urszuli Siciarz i Kingi Sułkowskiej.

Od 10 listopada 2021 r. prace twórcze będą prezentowane na stronie internetowej wileńskiego Żłobka – Przedszkola w Mejszagole https://www.maisiagalosdarzelis.lt/pl/nuorodos.htm oraz jego facebookowym koncie https://www.facebook.com/maisiagalosdarzelis .

Wykonane kotyliony na „żywo“ podziwiać można natomiast na wystawie w stołówce szkolnej SP nr 2 w Limanowej.

Galeria

Wróć do góry