Deklaracja dostępności
Kultura

Jak ten czas szybko biegnie … lata mijają ale sztuka jest nieprzemijająca

Zdjęcie z wernisażu ,,Spotkanie - 5 lat po dyplomie’’ w Miejskiej Galerii Sztuki

25 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż ,,Spotkanie – 5 lat po dyplomie’’. Na wstępie przybyłych gości przywitała Joanna Michalik-Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Wśród zgromadzonych znaleźli się artyści, samorządowcy, a sponsora Galerii, Bank Spółdzielczy w Limanowej, reprezentował wiceprezes Banku Marcin Kozdroń.

Wystawa pokazuje zarys dróg twórczych wykładowców i absolwentów PWSZ w Nowym Sączu kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.  Niestety trudny czas pandemii spowodował, że nie wszyscy twórcy mogli pojawić się na wernisażu. Wśród obecnych znaleźli się: Bogusław Juszkiewicz, Małgorzata Kossakowska, Grażyna Kulig, Alicja Przybyszowska, Wanda Zaremba-Miejska. Podczas wernisażu ekspozycję prac w Galerii uzupełniła multimedialna prezentacja sylwetek twórczych wszystkich artystów biorących udział w wystawie przygotowana przez dr hab. Iwonę Bugajską-Bigos, prof. PWSZ oraz Alicję Przybyszowską.

Zdjęcie z inauguracji wernisażu

Zwiedzający wystawę mogli przekonać się o jej różnorodności w pełni odzwierciedlającej różnorodne osobowości i postawy twórcze prezentowane przez wykładowców i absolwentów, którzy zdecydowali się na udział w tym artystycznym przedsięwzięciu.

Wernisaż wystawy „Spotkanie – 5 lat po dyplomie” na długo pozostanie w naszej pamięci jako mile spędzony czas na rozmowach w otoczeniu sztuki. Tych, którzy nie byli na wernisażu zapraszamy do Miejskiej Galerii Sztuki.

Wystawa potrwa do końca 2021 roku.

 

WYKŁADOWCY

dr hab. Iwona Bugajska-Bigos, prof. PWSZ

dr hab. Karol Gąsienica-Szostak, prof. PWSZ

prof. dr hab. Andrzej Szarek

prof. dr hab. Krzysztof Tomalski

prof. dr hab. Grzegorz Sztwiertnia

dr Andrzej Naściszewski

mgr Agata Rolka

 

ABSOLWENCI

Bogusław Juszkiewicz, Małgorzata Kossakowska

Grażyna Kulig, Małgorzata Piątkowska

Alicja Przybyszowska, Wanda Zaremba-Miejska

 

 

Na zdjęciu uczestnicy wernisażu

Galeria

Wróć do góry