Deklaracja dostępności
Kultura

Spotkanie podróżnicze „Bajkał w krainie lodu” w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

Plakat promujący spotkanie podróżnicze
Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na wyjątkowe wydarzenie otwierające nasz nowy cykl spotkań podróżniczych. W piątek 29 października o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze takie spotkanie – „Bajkał w Krainie Lodu”, które poprowadzi MAŁGORZATA CIEPŁA – FORCZEK.
Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów…
MRZL zaprasza na zimową podróż po „Świętym Morzu Syberii”, w trakcie której przyjrzeć można się będzie potędze bajkalskiej przyrody, zobaczyć niesamowite zjawiska lodowe i poznać niezwykłych ludzi.
MAŁGORZATA CIEPŁA – FORCZEK – po Rosji podróżuje od 16 lat, kiedy to pierwszy raz pociągiem dojechała na Kaukaz, żeby wejść na najwyższy szczyt tego kraju. Od tego czasu przemierzyła Rosję od Murmańska na północy, przez całą Syberię, aż po Kamczatkę na wschodzie. Wielokrotnie jeździła Koleją Transsyberyjską prowadząc grupy turystyczne. Najwięcej czasu spędza nad Bajkałem, fotografując to niezwykłe jezioro – zarówno latem, jak i zimą.
Po spotkaniu zaplanowano wieczorne śpiewogranie, w języku Puszkina.
Wróć do góry