Kultura

MBP w Limanowej podsumowała projekt „Literacka podróż za jedną książkę, czyli Majka z Siwego Brzegu powraca”

Podsumowanie projektu „Literacka podróż za jedną książkę, czyli Majka z Siwego Brzegu powraca”

W środę 15 września w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury pod hasłem „I znów jesteśmy razem”, odbyło się spotkanie podsumowujące projekt promujący czytelnictwo pn. „Literacka podróż za jedną książkę, czyli Majka z Siwego Brzegu powraca” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie było okazją do podsumowania projektu, który od kilku miesięcy realizowała limanowska książnica. Przewodniczką uczestników była Majka – bohaterka książki Miry Jaworczakowej pt. „Majka z Siwego Brzegu”. W ramach „Literackiej podróży za jedna książkę” zrealizowano szereg wydarzeń, w tym spotkania autorskie z pisarzami dla dzieci, warsztaty artystyczne promujące książkę, połączone z akcjami happeningowymi oraz spotkanie dla młodzieży ze znanym youtuberem Marcinem Okoniewskim.

Jednym z ważnych punktów spotkania było rozstrzygnięcie konkursu literackiego przeprowadzonego w formie on-line pn. „Naprawdę nasza, czyli bajka o bibliotece marzeń”, którego uczestnicy mieli za zadanie kreatywnie opowiedzieć o swojej wymarzonej bibliotece. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Marzec, Jolanta Bugajska oraz Krystyna Trzupek, a nagrody laureatom w imieniu władz miasta Limanowa wręczała Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz wspólnie z Limanowskim Starostą Mieczysławem Urygą.

Spotkaniu podsumowującemu projekt towarzyszyło wiele atrakcji, wśród nich m.in. : happening ulicami miasta z Marią Konopnicką (w tę rolę wcieliła się pisarka Jadwiga Marzec) i bohaterem Psiego Patrolu oraz uczniami klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.