Deklaracja dostępności
Kultura

Spektakl „Moralność Pani Dulskiej” w ramach akcji „Narodowe czytanie”

W sobotę 4 września w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury  odbędzie się spektakl „Moralność Pani Dulskiej”. Na scenie pojawią się aktorzy z Teatru „Co się stało” oraz Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach akcji „Narodowe Czytanie”, w którą włączą się przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oświaty i kultury.

Scenariusz i reżyseria: Janusz Michalik – reżyser i aktor.

„To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji” – napisał w liście zachęcającym do współtworzenia akcji Prezydent RP Andrzej Duda.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Miejska Biblioteka w Limanowej, Powiat Limanowski, Limanowski Dom Kultury oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Limanowej.

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie kina „Klaps” od poniedziałku 30 sierpnia oraz bezpośrednio przed spektaklem.

Wróć do góry