Mali patrioci z Miejskiego Przedszkola nr 2 zdobywali informacje o Polsce

Wychowankowie wszystkich grup pod okiem wychowawców zdobywanie informacji o Polsce rozpoczęli od poznania informacji na temat regionu z którego pochodzą. Następnie najmłodsi zagłębiali wiedzę na temat innych miast i regionów. Zajęcia te miały na celu ukazanie piękna i wyjątkowości Ojczyzny, a także poszerzenie wiedzy na temat polskich symboli narodowych. Zwieńczeniem całego tygodnia było wykonanie prac plastycznych nawiązujących kolorami do barw polskich, dzięki czemu powstały piękne biało-czerwone flagi oraz godła.

Przedszkolaki w odpowiedzi na zaproszenie Burmistrza Miasta Limanowa poznały zamierzenia projektu „Poznaj Małopolskę Jana Pawła II” zainicjowanym przez Urząd Marszałkowski oraz diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Celem prowadzonego w maju projektu będzie zapoznanie dzieci z życiem, miejscami i osobami związanymi z jednym z największych Polaków współczesnej historii.