Deklaracja dostępności
Kultura

Przy LDK powstał chór mieszany „LimaNovum”

Przy Limanowskim Domu Kultury powstała nowa formacja muzyczna. Do życia powołany został chór mieszany „LimaNovum”. Powstał on w bieżącym roku, a składa się z osób, których poza pasją do śpiewu połączyła przyjaźń oraz pragnienie tworzenia piękna.

Chór LimaNovum powstał z inicjatywy Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury Magdaleny Szczygieł-Smaga oraz Krzysztofa Młynarczyka – pasjonata muzyki chóralnej, śpiewaka-amatora, byłego członka Chóru Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, wieloletniego członka Zarządu Federacji Chórów Kościelnych CAECILIANUM oddział w Krakowie, byłego chórzysty i wieloletniego prezesa zarządu Chóru Mieszanego CANTICUM IUBILAEUM w Limanowej, który nad formacją sprawuje kierownictwo artystyczne.

Chór prowadzony jest pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego, dyrygenta chóralnego, wokalisty i kompozytora, absolwenta Akademii Muzycznej im. A. Nieżdanowej w Odessie na Ukrainie na kierunku dyrygentura chóralna oraz Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie na kierunku wokalistyka.

Nowa formacja ma ambitne plany koncertowe w kraju i za granicą. Swój pierwszy, krótki występ chórzyści mają już za sobą. Odbył się on przy okazji nagrania trzech utworów patriotycznych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który można będzie obejrzeć w trakcie transmisji uroczystej sesji Rady Miasta Limanowa w dniu 30 kwietnia o godz. 14:00. Transmisja na portalu miasta Limanowa www.miastolimanowa.pl oraz na kanale Youtube LDK.

Wkrótce chór ogłosi terminy przesłuchań i już dzisiaj zaprasza wszystkich chętnych.

Oficjalny fanpage chóru: https://www.facebook.com/LimaN… oraz na stronie LDK pod linkiem https://www.ldk.limanowa.pl/ch…

Wróć do góry