Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt.: „Pamięć rzeczy, które się nie wydarzyły” Marceliny Turbak, która odbędzie się dnia 26 czerwca br. o godzinie 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej.
Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną ilustracje Marceliny Turbak – artystki pochodzącej z Limanowej, absolwentki Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz kierunku Grafika Reklamowa w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
Artystka zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym. Tworzy ilustracje o surrealistycznym charakterze, balansujące na granicy snu i jawy.
Jej prace inspirowane są światem roślin, zwierząt oraz architekturą.
Ilustracje Marceliny Turbak kreują przestrzeń, w której rzeczywistość przenika się z wyobraźnią, zapraszając odbiorcę do osobistej interpretacji dzieł.
Zapraszamy do wspólnego spotkania ze sztuką oraz rozmowy z autorką.
Wstęp wolny.