Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

31. „Święto Dzieci Gór” w Limanowej! 25 lipca w Parku Miejskim

Limanowski Dom Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert w ramach 31. Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR – który odbędzie się 25 lipca o godz. 19:00 na scenie w Parku Miejskim.

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Limanowa ponownie została partnerem koncertu plenerowego festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR, organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Festiwal jest miejscem spotkania dzieci z różnych kręgów kulturowych i religijnych, gdzie – podczas wspólnej zabawy – zapoznają się one z bogactwem i różnorodnością tradycji różnych krajów i regionów, uczą się tolerancji i szacunku w stosunku do wiary, kultury, obyczajów i zachowań swoich rówieśników. Uczestnikami ŚWIĘTA DZIECI GÓR są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne reprezentujące różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz regiony górskie wszystkich kontynentów.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 21-27 lipca. Wszystko rozpocznie Msza św. o godz. 19:00 a następnie pełen muzyki, śpiewu, tańca i kolorów korowód zabytkowymi ulicami Nowego Sącza. To właśnie podczas tego jakże barwnego przejścia zaczyna dziać się magia. Dzieci z różnych stron świata, często po raz pierwszy, stają przed oklaskującą je sądecką publicznością, prezentując zalążek tego co zobaczymy podczas koncertu otwarcia. Inauguracja Festiwalu odbędzie się w pięknej scenerii nowosądeckiego Rynku, gdzie występujący zostaną oficjalnie przywitani i zaprezentują fragmenty występów przygotowanych na dni narodowe.

Między 21 a 27 lipca na koncertach w Nowym Sączu i estradach plenerowych w Krakowie, Krynicy-Zdroju, Limanowej, Ludźmierzu i Szczawnicy zaprezentują się zespoły z Czech, Kolumbii, Kostaryki, Macedonii Północnej, Węgier oraz z pięciu polskich miejscowości: Bukowiny Tatrzańskiej, Juszczyna, Lipnicy Wielkiej, Niskowej oraz Zasadnego.

W programie Festiwalu znajdą się również: kreatywne warsztaty dla najmłodszych, kiermasz twórczości ludowej i rękodzieła artystycznego, wystawa tradycyjnych strojów ludowych z różnych części świata, koncert kapel wszystkich zespołów uczestniczących w tegorocznej edycji ŚWIĘTA DZIECI GÓR!

Szczegółowy program festiwalu na stronie: https://swietodziecigor.pl/aktualnosc/program-31-swieta-dzieci-gor

25 lipca, o godz. 19:00, na scenie w Parku Miejskim wystąpią zespoły: DFS OMLADINKA z Uherské Hradiště w Czechach oraz MALI WIYRCHOWIANIE z Bukowiny Tatrzańskiej w Polsce, a w roli gospodarza wystąpią dzieci z Dziecięcej Grupy Zespołu Regionalnego „Limanowianie”.

Wstęp na wydarzenie WOLNY!

ZAPRASZAMY!

Wróć do góry