Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

264 uczestników XIII edycji biegu „Limanowa Forrest”

W niedzielę 7 lipca odbyła się XIII edycja Limanowa Forrest. Uczestnicy biegu pokonali 7-kilometrową trasę wiodącą na Milenijny Krzyż na Miejskiej Górze (716 m n.p.m.). W biegu wzięli udział zarówno wprawieni biegacze, jak i amatorzy biegów, rodziny z dziećmi, a także osobno służby mundurowe i nordic walking.

Najpierw wystartowali biegacze, a po nich kijkarze, tj. nordic walking. Upał nie odstraszył biegaczy i na starcie stanęło rekordowa liczba 264 zawodników z różnych rejonów Polski.

Start miał miejsce parę minut po godz. 12:00 z ul. Marii Konopnickiej, a uczestnicy biegu rozpoczęli rywalizację biegnąc z ul. Bulwary – ul. Targową – ul. Kopernika – ul. Leśną – na Krzyż Milenijny na Miejskiej Górze. Po dotarciu na Miejską Górę, zawodnicy zbiegali w dół trasą stacji Drogi Krzyżowej – następnie w ul. Kasprowicza, ul. Ks. Rachwała – ul. Leśną i ul. Targową – do mety, która zlokalizowana była w miejscu startu, czyli przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Marii Konopnickiej.

Po ukończonych zawodach, każdy otrzymał na mecie medal pamiątkowy, a także posiłek regeneracyjny i wodę. Zwycięzcy biegu w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody, statuetki i medale. Z ramienia Miasta Limanowa laureatom zwycięskich miejsc na podium nagrody wręczała Burmistrz Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz.

Nad sprawną organizacją biegu czuwał Prezes KS Limanowa Forrest – Dawid Kotlarz, a prowadzącym zawody spikerem był Mateusz Wroński-„Tusik”.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej XIII edycji „Limanowa Forrest” dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok, jak zawsze w pierwsza niedzielę lipca!

Wyniki XIII Międzynarodowego Biegu Górskiego-Anglosaskiego „Limanowa Forrest 2024”:

Kat. OPEN – TUTAJ

Kat. OPEN K/M – TUTAJ

Kat. wiekowe – TUTAJ

Kat. mieszkańców Powiatu Limanowskiego – TUTAJ

Kat. pracowników służb mundurowych – TUTAJ

ORGANIZATOR:
Klub Sportowy Limanowa Forrest

WSPÓŁORGANIZATORZY:
Urząd Miasta Limanowa
Bank Spółdzielczy w Limanowej
Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska – Region IPA Limanowa

WSPÓŁPRACA:
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej
Grupa Podhalańska GOPR – Sekcja Operacyjna Limanowa
Komenda Powiatowa Policji w Limanowej
OSP Limanowa
Związek Strzelecki „Strzelec” Jednostka Strzelecka 2402 Limanowa

Patronat Honorowy: Jolanta Juszkiewicz– Burmistrz Miasta Limanowa, Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski.

(Fot.: KS Forrest Limanowa)

 

Galeria

Wróć do góry