Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Zapisy na XIII Bieg Górski Limanowa Forrest – do 20 czerwca

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca odbędzie się kolejna, trzynasta już edycja biegu górskiego „Limanowa Forrest”. Do udziału w sportowym wydarzeniu zapisać się można do 20 czerwca.

Przypominamy – w tym roku dla uczestników biegu przygotowano dwie nowości:

kategorię wiekową „Super Weteran” dla osób w wieku 70 lat i starsi

oraz

kategorię „Banku Spółdzielczego w Limanowej” dla najlepszych mieszkańców powiatu limanowskiego, z okazji Święta Spółdzielczości Bankowej

Trasa biegu Limanowa Forrest prowadzi na „Miejską Górę” (716 m. n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż – najwyższy stalowy krzyż w Polsce (2,5 x większy od tego na Giewoncie). Jest to trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym, przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie.

W biegu mogą brać udział zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, dzieci, dorośli, mundurowi (osobna klasyfikacja), cywile. Poza dyscypliną główną, czyli biegiem górskim, prowadzona jest osobno klasyfikacja w nordic walking (tylko generalna K i M).

Limit 2h na ukończenie, to „ukłon” w kierunku początkujących, całych Rodzin, i tych, którzy nie są pewni swych możliwości: pozwala wszystkim na pokonanie 7 km. trasy rekreacyjnie. Można całą trasę przejść, nie trzeba biec, ważne aby z uśmiechem przekroczyć linię mety. 🙂

Jest to jedyny bieg górski w Polsce (a może i na świecie), w którym biorą udział na jednej wytyczonej trasie – nie tylko zawodowcy i amatorzy górskiego biegania, ale i całe rodziny (Tatusiowie, Mumusie i ich Pociechy).

Link do zapisów: https://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=1022

Regulamin: https://www.forrest-limanowa.pl/pliki/regulaminy/regulamin-xiii-limanowa-forrest-2024.pdf

Serdecznie zapraszamy do stolicy Beskidu Wyspowego i zachęcamy Państwa do wystartowania z całymi Rodzinami!

ORGANIZATOREM BIEGU jest Klub Sportowy Limanowa Forrest, a WSPÓŁORGANIZATORAMI: Urząd Miasta Limanowa, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska – Region IPA Limanowa i Bank Spółdzielczy w Limanowej.

Wydarzenie odbywa się przy WSPÓŁPRACY z: Grupą Podhalańską GOPR – Sekcja Operacyjna Limanowa, Komendą Powiatową Policji w Limanowej, OSP Limanowa oraz Grupą Strzelecką „Strzelec”.

Wróć do góry