Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

W ZSP nr 1 odbyła się „XIV Spartakiada Sportowa”

                                                                             „Wstań, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach, żyj wyprostowany.”

                                                                                                                                                                                                                             Jan Paweł II

W dniu 28 maja  br. po raz czternasty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej spotkali się na sportowej spartakiadzie uczniowie objęci kształceniem specjalnym szkół podstawowych powiatu limanowskiego. Liczba uczestników w tym roku była rekordowa, bo aż 94 uczniów, którzy przybyli wraz z nauczycielami i rodzicami.

Głównym celem tej inicjatywy jest uwrażliwienie środowiska lokalnego na potrzeby dzieci z niepełnosprawnością, integracja dzieci z niepełnosprawnością z rówieśnikami, a także możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego i promowanie sportu wśród dzieci. Na oficjalnym otwarciu Spartakiady nie mogło zabraknąć flagi olimpijskiej oraz płonącego znicza, które zostały wniesione przez uczestników przy utworze muzycznym wykonanym na trąbce przez Roberta Jasicę.

Otwarcia Spartakiady i wręczenia nagród  oraz medali dokonali: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Limanowej Kazimiera Zięba, Przewodniczący Rady Miasta Limanowa Leszek Mordarski, Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja, a błogosławieństwa uczestnikom zawodów udzielił  Proboszcz Ks. Prałat dr Wiesław Piotrowski. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali druhowie OSP w Limanowej – Paweł Liszka i Jakub Zelek (równocześnie ratownik WOPR). Swoją pomocą służyły także Panie z PCPR w Limanowej, które udzielały wszelkich informacji dotyczących wsparcia osób z niepełnosprawnością.

Spotkanie to, jak co roku, cieszyło się dużym zainteresowaniem środowiska lokalnego. Jak napisał jeden z uczestników Spartakiady: „ … to była super impreza. Nie zapomnę jej do końca życia. ”

Organizatorami Spartakiady byli: Wiesława Joniec, Bogusław Bieda, Magdalena Czachurska – Bieda. Nieocenioną pomoc niósł również szkolny wolontariat, który jest bardzo mocno zaangażowany w to przedsięwzięcie. Spotkanie uświetniły występy taneczne dziewcząt z klas siódmej: Leny, Marysi i Nicoli. Uczestnictwo w Spartakiadzie to niezwykły dzień dla przybyłych dzieci, które startują w kilku niełatwych konkurencjach sportowych. Radość uczestników biorących udział w spotkaniu przeplata się z sukcesem, rywalizacją i trudem w przełamaniu własnych słabości. Jednakże tego dnia każdy jest zwycięzcą! Po trudnej rywalizacji każdy uczestnik otrzymuje medal, dyplom oraz nagrodę, a także pyszny poczęstunek.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez pomocy darczyńców, wśród których są: Urząd Miasta Limanowa, Starostwo Powiatowe Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, Bank Spółdzielczy Limanowa, Pracownia Wypieków – Ewa i Paweł Opoka,  Firma UCHACZ, MZGiK Limanowa, Firma Jantar, Plastuś, Arka 2, Firma Maspex,  Firma Koral, Firma Wolimex, Firma LIMDRÓG, Beata i Tomasz Wygoda, Firma Gwarant, Firma Witcars, Firma Kamieniarstwo – Tomasz Biedroń, Firma Intersieć, Firma Luxgum, Firma Gurgul, Firma DEJW, Firma Graficom, PSTRĄGI PRZY MŁYNIE – Żmiąca i innych, którzy bezinteresownie służyli swoją pomocą.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, opiekunom, rodzicom, gościom, sponsorom oraz wolontariuszom i zapraszają za rok na kolejną XV edycję imprezy.

Galeria

Wróć do góry