Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Spotkanie z autorami kwartalnika „Sądeczanin Historia” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W czwartek 13 czerwca o godz. 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – po raz pierwszy w Limanowej – odbędzie się spotkanie z autorami kwartalnika „Sądeczanin Historia”. 

Kwartalnik „Sądeczanin Historia” wydawany jest przez Fundację Sądecką od 2018 roku. Poświęcony jest historii regionu. Każde wydanie ma charakter monograficzny, poruszający inną tematykę. Ukazały się m.in. numery poświęcone sądeckim historykom i regionalistom, duchowieństwu, genealogii…
Tematem pierwszego w tym roku wydania kwartalnika są artyści sztuk pięknych, a wśród nich pochodzący z Starej Wsi Wincenty Stanisław Gawron. Kwartalnik tworzą pasjonaci historii, którzy miłością do regionu i historii właśnie chcą zarazić szersze grono czytelników. Pisane przez nich artykuły czyta się znakomicie. Wiedza podana jest w sposób bardzo przystępny, nie nudny, a wręcz anegdotyczny. Każdy numer kwartalnika zawiera ciekawostki, a także zdjęcia i grafiki po raz pierwszy publikowane na łamach tego typu wydawnictw. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że dobrze się to czyta!
Przekonajcie się Państwo sami. Zapraszamy na spotkanie z autorami kwartalnika „Sądeczanin Historia” 

Spotkanie otwarte, wstęp wolny. Będzie możliwość zakupu aktualnego numeru oraz numerów archiwalnych kwartalnika.

Miejsce: Wypożyczalnia dla dorosłych z czytelnią.
Zapraszamy !

Wróć do góry