Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Podczas uroczystej gali nagrodzono najlepszych uczniów szkół miejskich

We wtorek 18 czerwca w Limanowskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono uczniów ze szkół podstawowych z terenu Miasta Limanowa, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz zdobyli wyróżnienia w konkursach przedmiotowych, tematycznych, artystycznych i sportowych.

Uroczystą galę rozpoczęli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej – Joanna Węglowska-Golonka i Piotr Kindlik, którzy przywitali wszystkich uczestników uroczystości. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, gospodarz miasta  – Burmistrz Jolanta Juszkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Limanowa Leszek Mordarski wraz z radnymi miasta:Amelią Wójcik, Robertem Kowalskim, Zbigniewem Oleksym i Piotrem Zoniem, a także starszy wizytator z Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Małgorzata Lenartowicz i dyrektorzy miejskich szkół podstawowych.

Na wstępie wszystkich zgromadzonych na sali widowiskowej LDK przwitała Burmistrz Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, która pogratulowała uczniom oraz ich rodzicom wysokich wyników w nauce oraz osiągniętych wyróżnień, kierując także słowa podziękowania do nauczycieli za przygotowanie młodzieży do konkursów. Gratulacje dzieciom i młodzieży oraz opiekunom i rodzicom złożyła także Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska.

Następnie Burmistrz Miasta wraz z Przewodniczącym Rady Miasta dokonali wręczenia – dyplomów i nagród uczniom oraz gratulacji – ich rodzicom.

W konkursach przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty nagrodzeni zostali:

Uczniowie  z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  Nr 1:

Tomasz Skrzekut Laureat Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z  Dobra Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza”

Laura Dutka Finalistka Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z  Dobra Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza”

Tomasza i Laurę  przygotowywała Barbara Bulanda

Dominik Talar Finalista Małopolskiego Konkursu Tematycznego „Akcja Burza” nauczyciel przygotowujący – Agnieszka Tokarczyk- Palej

Gabriela Mól  zdobywczyni II miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL „ Ravensbruck” nauczyciel prowadzący – Joanna Dutka

Wojciech Orzechowski Laureat XIV Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego dla kl.  V-VIII – Wojciecha przygotowywała Aneta Giemzik

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej  Nr 2:

Zofia Pajda  Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych oraz zdobywczyni

III miejsca w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „English Culture”. Nauczyciel przygotowujący – Joanna Krasek-Mitana.

Patrycja Gniadek  zdobywczyni II miejsca w III Wojewódzkim Interdyscyplinarnym Konkursie Filozoficznym „Sapere Aude – Odważ się być mądrym” nauczyciel – Katarzyna Florek

Wiktoria Zoń oraz Samuel Wnękowicz – Laureaci  XIX Małopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego „Podróżować to żyć”, których przygotowała Katarzyna Florek

Samuel dodatkowo  zdobył wyróżnienia w III Wojewódzkim Interdyscyplinarnym Konkursie Filozoficznym „Sapere Aude – Odważ się być mądrym”  – do tego konkursu również  przygotowywała go Katarzyna Florek

Piotr Wrona  zdobywca III miejsca w III Wojewódzkim Interdyscyplinarnym Konkursie Filozoficznym „Sapere Aude – Odważ się być mądrym” nauczyciel – Katarzyna Florek

Kamil Michalik, Bartosz Antkiewicz, Dorota Jaworska Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” – uczniów do konkursu przygotowywała Beata Kaczmarczyk

Laura Sukiennik  Zdobywczyni wyróżnienia w Ogólnopolskim  Konkursu Historycznym „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, Laurę także  przygotowywała Beata Kaczmarczyk

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej   Nr 3

Szymon Chudzio Finalista Małopolskiego konkursu Matematycznego – nauczyciel przygotowujący  Maria Dobrzycka

Jakub Wąchała Finalista Małopolskiego konkursu Biologicznego – nauczyciel przygotowujący Bożena Stryczek

Karolina  Zoń, Szymon Bulanda, Wiktoria Mól, Magdalena Guzik  Finaliści  i finalistki Wojewódzkiego konkursu Biblijnego ”Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza” – uczniów przygotowywała siostra Krystyna Koszut.

Bartosz Twaróg i Olga Karpierz  Finaliści  Wojewódzkiego konkursu Biblijnego ”Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza” – uczniów przygotowywała Marta Kedroń

Uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego   Nr 4:

 Anna Frączek  Laureatka II miejsca w konkursie matematyczno-informatycznym  InstaLogic  i Kinga Michalik Finalistka konkursu InstaLogic – obydwie uczennice przygotowywała Patrycja Puch

Po wręczeniu nagród w konkursach przedmiotowych i tematycznych na scenie miał miejsce występ młodej utalentowanej artystki Alicja Tabor, która zdobyła 1. miejsce w tegorocznej „Triadzie Artystycznej” w kategorii „Spotkania Śpiewających Dzieci” oraz wygrała  tegoroczny  „Limanowski Talent Show”. 

Następnie miało miejsce wręczenie nagród Grupie Teatralnej „Bajtek” działającej  przy ZSP nr 4 w Limanowej, która w mijającym roku szkolnym zdobyła:  I miejsce w powiatowych eliminacjach 39. Festiwalu Dzieci i Młodzieży ,,Bajdurek”, nagrodę publiczności w tymże Festiwalu oraz  tytuł Finalisty Wojewódzkiego 39. Festiwalu Dzieci i Młodzieży ,,Bajdurek”.

Skład zespołu: Emilia Bukowiec, Artur Ciba, Liliana Hulbój, Natalia Jędrzejek, Amelia Juszkowicz, Igor Karaś, Emilia Lis, Kinga Musiał, Szymon Rosiek, Martyna Ryś, Oliwia Ryś, Maria Sobuś, Nikola Szewczyk, Natalia Tabor, Filip Uryga, Karol Wilczek, Michał Włodarczyk, Michał Woźniczka i Anna Zimniewska. Grupę prowadzi Danuta Ługowska.

Po nagrodzeniu Grupy „Bajtek” przyszedł czas na wręczenie nagród za osiągnięcia sportowe uczniów.

Nagrodzeni uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  Nr 1:

Lena Kasińska, Gabriela Wójtowicz, Anna Wardęga, Nikola Biedroń, Emilia Kroczek , Jolanta Ryś, Anna Kwaśniewska, Maria Jeż, Aleksandra Śliwa oraz Ewa Gurba zdobywczynie IV miejsca w  Małopolskich Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt – nauczyciel przygotowujący Anita Pilawska.

Nagrodzeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej  Nr 3:

Jan Olczyk, Tomasz Chudzio i Krystian Kowalski zdobywcy III miejsca w Małopolskich Igrzyskach Dzieci – koszykówka 3×3 oraz  IV miejsca w Małopolskich Igrzyskach Dzieci koszykówka 5×5. Chłopców przygotowywał Tomasz Olczyk.

Mikołaj Limanówka, Ksawery Bieda, Olaf Biernat, Hubert Piaskowy, którzy zdobyli IV miejsce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży koszykówka 5×5, również  przygotowywał ich Tomasz Olczyka.

Nagrodzeni uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 4:

Lea Ewert, Blanka Golonka i Emilia Wyczółkowska zdobywczynie III miejsca w Drużynowych Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym. Dziewczęta reprezentowały województwo małopolskie w Rawie Mazowieckiej zdobywając 11 miejsce. Nauczyciel przygotowujący – Zdzisław Sułkowski.

Na zakończenie podziękowania złożono dyrektorom szkół miejskich za pielęgnowanie młodych talentów, co umożliwiło zdobycie licznych sukcesów uczniów limanowskich  szkół. Podziękowania otrzymali:  Kazimiera Zięba, dyrektor Zespołu  Szkolno- Przedszkolnego  Nr 1, Wiesław Stanik, dyrektora  Szkoły Podstawowej Nr 2, Stanisław Król,  dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Albert Golonka,  dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 4.

Podsumowaniem gali były życzenia skierowane do wszystkich uczniów i  nauczycieli – udanego wakacyjnego odpoczynku i bezpiecznego powrotu do szkoły.

Galeria

Wróć do góry