Deklaracja dostępności
O mieście

Miasto Limanowa liderem w Rankingu oceniającym Aktywność Gmin Subregionu Sądeckiego

Miasto Limanowa zdobyło I miejsce w ocenie końcowej Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego za 2023 rok oraz II miejsca w modułach “pozainwestycyjna działalność gospodarcza” i „dynamika”. Uroczysta gala, podczas której Burmistrz Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz odebrała przyznane nagrody odbyła się 7 czerwca br. w Woli Kurowskiej.

Ranking Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego bada kondycję 39 jednostek z powiatu nowosądeckiego (wraz z Nowym Sączem), limanowskiego i gorlickiego. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Sądecka, która w 2008 roku zwróciła się do ówczesnego Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu z propozycją przeprowadzenia analiz zmierzających do wyłonienia grupy liderów aktywności wśród sądeckich gmin. Dane liczbowe, niezbędne do badań, uzyskiwane są dzięki współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową w Krakowie.

Wyniki są efektem pracy zespołu badaczy dr Marka Reichela z Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, kierowanego przez prof. dr. hab. Tadeusza Kudłacza. Na ranking składa się pięć kategorii – generowanie dochodów, pozainwestycyjna działalność gospodarcza, aktywność inwestycyjna gminy, efekty polityki społecznej i dynamika oraz uogólniona ocena końcowa, która jest sumą wszystkich wyników z wymienionych modułów. To właśnie w ogólnej ocenie końcowej  Miasto Limanowa wypadło najlepiej zdobywając I miejsce.

W module „pozainwestycyjna działalność gospodarcza” Miasto Limanowa uzyskało II miejsce, ustępując Gminie Laskowa (I miejsce), a wyprzedzając  Nowy Sącz (III miejsce). Również II miejsce – tuż za laureatem (Gminą Bobowa) Miasto Limanowa zajęło w module „dynamika” wyprzedzając Gminę Limanowa i Piwniczną Zdrój.

Przyznane Miastu Limanowa nagrody z rąk przewodniczącego Rankingu – Zygmunta Berdychowskiego oraz przedstawiciela Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu dr Marka Reichela odebrała Burmistrz Limanowej Jolanta Juszkiewicz. Nagrody są zasługą poprzedniego Burmistrza, Rady Miasta Limanowa kadencji 2018-2024 oraz pracowników Urzędu.

Szczegółowa informacja z podsumowania Rankingu TUTAJ

/Fot.: Sądeczanin.info/

Galeria

Wróć do góry