Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Letni koncert z cyklu „Taras Kultury” – 29 czerwca w LDK

Limanowski Dom Kultury zaprasza na pierwszy letni koncert z cyklu „Taras Kultury”, który odbędzie się 29 czerwca o godz. 21:00. Wystąpi zespół MEGITZA znany z energetycznych koncertów i unikalnej mieszanki folku, jazzu i muzyki góralskiej.

Wydarzenie odbędzie się na tarasie Limanowskiego Domu Kultury, gdzie uczestnicy będą mogli cieszyć się muzyką w pięknej scenerii z widokiem na miasto.

Zespół MEGITZA powstał w 2008 roku w Chicago. W USA zagrali setki koncertów na prestiżowych scenach, między innymi na Festiwalu World Music w Chicago, Pritzker Pavilion, Lotus Festival, Old Town School of Folk Music, Taste of Polonia, Evanston Arts Festival, Zlatne Usta Festival New York, Chicago Folk and Roots Festival, Chicago Summer Dance Festival, Taste of Chicago, Copernicus Center. W 2008 zespół MEGITZA wydał debiutancki album „Boleritza.” Węgierski wirtuoz skrzypiec Roby Lakatos zagrał gościnnie na tym albumie. Od 2012 roku zespół występuje w Polsce i poza granicami kraju na prestiżowych festiwalach takich jak Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Vienn Jazz Festival w Austrii, Rudolstadt Festival w Niemczech, Sounds of Peace Festival w Armenii, Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, Małopolskie Spotkania Folklorystyczne, Sabałowe Bajania i wiele innych. Członkowie zespołu MEGITZA są uważani za wpływowych artystów reprezentujących Polonię i kulturę polską za granicą.

Zespół MEGITZA to finaliści muzycznego programu telewizyjnego Must be the Music, gdzie zostali docenieni przez wybitnych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej: KORĘ, Elżbietę Zapendowską, Łozo oraz Adama Sztabę. Zdobyli „złoty guzik” od Agnieszki Chylińskiej w programie Mam Talent. Do chwili obecnej zespół wydał osiem albumów studyjnych i liczne single. W oryginalnych kompozycjach zespołu MEGITZA słychać wyraźne wpływy muzyki góralskiej i Americany.

Koncert odbędzie się na tarasie Limanowskiego Domu Kultury na I piętrze.

W sytuacji złych warunków atmosferycznych koncert zostanie przeniesiony do budynku LDK.

Bilety w cenie 50 zł – normalny, 45 zł – ulgowy są do nabycia w kasie kina, biletomacie oraz online TUTAJ

Wróć do góry