Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Kolejny transport z pomocą humanitarną dotarł do Truskawca

W poniedziałek 24 czerwca kolejny transport humanitarny dotarł z Limanowej do Truskawca na Ukrainie. Tym razem do Truskawca trafiły głównie środki czystości, a także produkty spożywcze o długiej dacie przydatności.

W uzgodnieniu z władzami Truskawca Burmistrzem Andrii Kulchynskyim  i jego Z-cą Oleną Petranych środki czystości – łącznie siedem palet towaru – przekazane zostały na potrzeby szpitala w Truskawcu. Środki czystości zakupione zostały dla Miasta Truskawiec przez partnerskie Miasto Limanowa.

Oprócz tego transport do Truskawca zawierał także artykuły spożywcze oraz sprzęt wraz ze środki czystości od Firmy INSTAR, które przekazane zostały przez wieloletniego Burmistrza Zbiorczej Gminy Wathlingen Wolfganga Grube, partnerskiej dla Miasta Limanowa i Miasta Truskawiec. Byłemu Burmistrzowi Wathlingen Wolfgangowi Grube za wsparcie akcji pomocowej dla Truskawca składamy słowa podziękowania.

Transportem towaru zajął się kierowca Andrzej Smoter z „Asik” Limanowa, a akcję pomocową koordynował jak zawsze Piotr Musiał.

 

Galeria

Wróć do góry