Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Biblioteka zaprasza na wakacje!

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza do skorzystania z tegorocznej oferty wydarzeń wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Krótki opis warsztatów i zajęć znajdą Państwo poniżej. Zapisy oraz szczegółowe informacje pod nr telefonu 18/ 3372140 wew.106 lub osobiście w Wypożyczalni dla Dzieci.

Wydarzenia kierowane są do czytelników biblioteki z uregulowanym i aktywnym kontem czytelnika. Osoby chętne do udziału w warsztatach niebędące czytelnikami zobowiązane są do założenia karty czytelnika. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, maksymalnie można zapisać dziecko na 2 wydarzenia. Obecność na warsztatach wiąże się z wypełnianiem zgody na uczestnictwo dziecka w zajęciach.

Uwaga! Zgodę należy dostarczyć przed warsztatami, co najmniej przed dzień wydarzenia – formularz zgody do wydruku wraz z regulaminem znajduje się TUTAJ

A oto oferta wakacyjne biblioteki:

3 i 10 lipca – „Zabawy na 8 zmysłów” – integracja sensoryczna dla najmłodszych, podczas której dzieci będą miały okazję poznać wiele aktywności przy pomocy różnych rekwizytów stymulujących zmysły. Warsztaty przeprowadzi firma Famiga. Zajęcia 3 lipca przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-7 lat, a 10 lipca dla dzieci 3-5 lat (dzieci poniżej 6 roku życia – obowiązkowy opiekun). // Warsztaty potrwają ok. 45 min.

4 lipca – Wakacyjne witrażyki – w czasie warsztatów plastycznych uczestnicy stworzą witraże papierowe. Dzieci samodzielnie wypełnią puste luki przygotowanego szablonu, a zrobią to przy użyciu prasowanej bibuły oraz kleju. // Warsztaty dla dzieci w wieku 9-12 lat. Czas trwania 1 godzina.
11 lipca – Warsztaty malowania glinianych tabliczek – w trakcie zajęć uczestnicy za pomocą farb pomalują w dowolny sposób gliniane okrągłe tabliczki. Powstałe prace będą idealną pamiątką z wakacji lub prezentem dla bliskiej osoby. // Warsztaty dla dzieci w wieku 9-14 lat. Czas trwania 1 godzina.

16 lipca – Warsztaty tworzenia drzewa genealogicznego – podczas spotkania uczestnicy poznają techniki wyszukiwania informacji o swoich przodkach. To nie wszystko! Dzieci będą miały także okazje stworzyć i ozdobić własne rodzinne drzewo. Poznamy również drzewo genealogiczne sympatycznej rodziny Borejków, bohaterów serii ,,Jeżycjada”. Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Literacka podróż
w czasie z Jeżycjadą Małgorzaty Musierowicz”. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2024. // Warsztaty dla dzieci w wieku 9-13 lat.

17 lipca – Scrapbooking. Warsztaty z tworzenia pamiętników – spotkanie jest okazją to stworzenia wyjątkowego, ręcznie dekorowanego pamiętnika i poznania nowej metody plastycznej – scrapbookingu. Każdy z uczestników samodzielnie zaprojektuje swój dziennik, który będzie pamiątką na lata, a moze podarunkiem dla bliskiej osoby, bo warto dzielić się kreatywnością! Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Literacka podróż w czasie z Jeżycjadą Małgorzaty Musierowicz”. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2024. // Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat.

18 lipca – Warsztaty szalone drukowanie – zróbmy coś z niczego! Przy pomocy kartonu i farb stworzymy amatorski szablon drukarski, następnie odbijemy wydrapany wcześniej wzór! Każdy z uczestników stanie się projektantem i małym drukarzem! // Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat. Czas trwania 1 godzina.

22 lipca – Warsztaty szwedzkie – w czasie warsztatów dzieci wirtualnie wybiorą się do wioski Bullerbyn, poznają szwedzkie święto Midsummer
oraz tradycyjne potrawy. Dowiedzą się także co to fikka i czym jest szwedzki dizajn. Na zakończenie spotkania dzieci wykonają najbardziej rozpoznawalny symbol Szwecji – konika z Dalarna. Zajęcia przeprowadzi Robert Robb Maciąg – podróżnik i autor książek. Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Szczyrzyckie Bullerbyn i gra w kolory”. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Partnerstwo dla książki 2024. // Warsztaty dla dzieci w wieku 9-11 lat. Czas trwania zajęć 2 godziny.

23 lipca – Warsztaty batiku – podczas zajęć dzieci nauczą się wykonywać proste zdobieni techniką batiku. Przy użyciu specjalnego pióra i rozpuszczonego wosku uczestnicy pomalują tkaninę, a następnie zamoczą w tkaninie. Spotkanie będzie także okazją do poznania ciekawostek o Indonezji i Chinach! Zajęcia przeprowadzi firma Poznajemy Świat. // Warsztaty dla dzieci w wieku 10-14 lat. Czas trwania
do ok. 2,5 godziny.

26 lipca – Warsztaty ikonopisania – w trakcie zajęć w przystępny sposób dzieci poznają elementy historii ikony oraz zasady jej tworzenia. Namalują wizerunek wybranej Świętej Postaci tradycyjną temperą jajową (na papierze akwarelowym)
i pozłocą aureolę złotą farbą. Uczestnicy zajęć poznają również ciekawe fakty
o malowanej Świętej Postaci oraz znaczenie kolorów używanych na tworzonej ikonie. Zajęcia przeprowadzi firma Poznajemy Świat. // Warsztaty dla dzieci w wieku 9-14 lat. Czas trwania od 3,5 godziny do 4 godzin.

29 i 31 lipca – Warsztaty fotograficzne dla młodzieży – twoje dziecko lubi robić zdjęcia? Zajęcia fotograficzne będą idealne do spędzenia wolnego czasu w wakacje! Uczestnicy poznają podstawową wiedzę dotyczącą fotografii. W czasie spotkania, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, razem z prowadzącą Katarzyną Bielak udamy się do Parku Miejskiego, by w praktyce wykorzystać świeżo poznane informacje. Dzieci muszą posiadać telefon komórkowy wyposażony w aparat fotograficzny. // Warsztaty dla młodzieży szkolnej w wieku 13-16 lat. Czas trwania ok. 2 godziny.
1 sierpnia – Gra biblioteczna – podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w grze bibliotecznej powstałej na bazie wszystkim znanych „Państw-Miast”. Dla trzech uczestników, którzy zdobędą największą ilość punktów, przewidziane są drobne upominki. // Warsztaty dla młodzieży szkolnej w wieku 10-15 lat. Czas trwania 1 godzina.

5 sierpnia – Warsztaty koktajlowe – podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, z czego można przyrządzić koktajle, dlaczego warto je pić oraz jaka jest rola witamin. Dzieci po zrobieniu koktajli od razu je konsumują. Zostaną zrobione dwa rodzaje koktajli: bananowy z gorzką czekoladą, a drugi z owocami sezonowymi. Uwaga! Rodzic ma obowiązek poinformować o alergenach dziecka! Zajęcia poprowadzi firma Kraina Warsztatów // Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat. Czas trwania 1 godzina.

6 sierpnia – Warsztaty międzypokoleniowe „Dzieciństwo na trzepaku. Gry i zabawy z PRL-u” – w trakcie spotkania młode pokolenie będzie miało okazję poznać sposoby na spędzanie wolnego czasu z dzieciństwa swoich rodziców! Gra w Zośkę, czy w kapsle dla dzisiejszych dzieci może brzmieć obco i dziwacznie, ale bez obaw! Po zajęciach będą ekspertami w dziedzinie gier i zabaw z okresu PRL! Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Literacka podróż w czasie z Jeżycjadą Małgorzaty Musierowicz”. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2024. // Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz dla rodziców.

6 sierpnia – Warsztaty międzypokoleniowe „Moda PRL-u” – podczas zajęć młodzież szkolna pozna modę minionych lat. Młodzi dowiedzą się, co było popularne w nastoletnich czasach ich rodziców. Dżins? Kolorowe koszule? Ortalionowe dresy? Te elementy garderoby i wiele innych uczestnicy poznają podczas zajęć. Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Literacka podróż w czasie z Jeżycjadą Małgorzaty Musierowicz”. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2024. // Warsztaty dla dzieci w wieku 10-15 lat oraz dla rodziców.

W czasie wakacji Miejska Biblioteka Publiczna zachęca także do skorzystania z gier planszowych i puzzli znajdujących się w Wypożyczalni dla Dzieci. Chętnych zapraszamy również do stworzenia minimuralu z projektu „Literacka podróż w czasie z Jeżycjadą Małgorzaty Musierowicz”. Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i dołóż swoją „cegiełkę” do powstania wyjątkowego malowidła.
Warsztaty bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązkowe zapisy pod nr tel. 18 33 72-140 wew. 106 lub osobiście w Wypożyczalni dla Dzieci.

Wróć do góry