Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

4 medale Mistrzostw Europy IKO Nakamura 2024 w Białymstoku dla zawodników Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate

1 czerwca odbyły się 2 Otwarte Mistrzostwa Europy IKO Nakamura w Białymstoku. Mistrzostwa zgromadziły blisko 526 zawodników z 91 klubów z 11 krajów. W zawodach brali udział karatecy z takich organizacji jak: IKO Nakamura, WKB, Oyama Karate, IKOK Sonoda, IKO Sosai, KyokushinRyu, Kenbukai, IKO Matsushima, Shinkyokushin.

Organizatorem wydarzenia był Sport Club Karate Białystok na czele z Shihan Piotrem Sawickim 6 dan (Head of IKO Nakamura Poland). Sędzią głównym mistrzostw był Shihan Zbigniew Goliński 5 dan (Limanowa, Branch Chief IKO Nakamura), sędzią technicznym Shihan Sławomir Dubiel 6 dan (Bielsko Biała, WKB). Mistrzostwa Europy swoją osobą zaszczycił sam Daiyho Masanaga Nakamura (dyrektor IKO Nakamura) oraz Shihan Chuang-Kai Huang z Tajwanu, którzy przyglądali się zmaganiom Europejczyków na tatami w tych dniach. W klasyfikacji drużynowej na podium znalazły się kolejno państwa: Polska, Izrael, Ukraina (pełne wyniki na stronie: https://karateonline.pl/ikonekchp2024on/lista_medalowa.php?lang=en)

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 13 zawodników:

 • Artur Kędroń U12 -45 kg.
 • Mateusz Golonka U12 +45 kg.
 • Tymoteusz Halota U12 +45 kg.
 • Laura Ewert U14 +55 kg.
 • Antoni Kędroń U14 -40 kg.
 • Szymon Dyrek U16 -55 kg.
 • Alan Pękala U16 -70 kg.
 • Dominik Sara U18 -60 kg.
 • Sensei Mateusz Puch U18-35 -70 kg.
 • Mateusz Pławecki U18-35 +90 kg.
 • Sensei Pawel Jurek U35+ masters +85 kg.
 • Jagoda Zelek U18 Kata
 • Alicja Kądziołka U18-35 Kata

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński 5 dan (sędzia główny), sensei Zbigniew Gągola (sędzia zawodów), sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), sensei Mieczysław Puch (sędzia zawodów), sensei Marek Bieda (sędzia zawodów), sempai Andrzej Matląg (kierownik ekipy), sempai Dariusz Halota, a także rodzice.

Medaliści Mistrzostw Europy IKO Nakamura

 • Tymoteusz Halota Mistrz Europy U12 +45 kg.
 • Alan Pękala Mistrz Europy U16 -70 kg.
 • Artur Kędroń 3 miejsce U12 -45 kg.
 • Szymon Dyrek 3 miejsce U16 -55 kg.

Nie wiele zabrakło pozostałym naszym zawodnikom do miejsca medalowego. Dominik Sara otarł się o podium w walce z Izraelczykiem. Tak samo Mateusz Pławecki, który z powodu urazu nie mógł zawalczyć o 3 miejsce w koronnej kategorii senior 18-34 +90 kg. Jagoda Zelek zakończyła konkurencję kata U18 na 4 miejscu. We wszystkich grupach wiekowych odbyły się walki o 3 miejsce co jeszcze bardziej podkręciło sportową rywalizację niezależnie od wieku. Każdy z naszych wojowników wyszedł z odpowiednim bojowym nastawieniem, niestety mimo ogromnych chęci i serca zostawionego na macie nie udało się pokonać przeciwnika, przez co odpadli w eliminacjach w swoich kategoriach wiekowych i wagowych (1/16, 1/8 turnieju lub 1/4). Cały klub jest dumny z postawy naszych zawodników! Chwała Wam za to, że wystartowaliście i godnie reprezentowaliście nasz klub, Limanową, Polskę.

Fotorelacja dostępna na stronie https://www.facebook.com/OkiemSportowca

Komentarz po turnieju

Wracamy z bagażem doświadczeń i zmotywowani do dalszej pracy. Przywozimy 2 Mistrzów Europy i 2 brązowe krążki do Limanowej. Cieszymy się ogromnie z sukcesu najmłodszych zawodników. 1 czerwca w Białymstoku odbyły się 2 Otwarte Mistrzostwa Europy IKO Nakamura, w których wzięło udział 526 zawodników z 91 klubów z 11 krajów. Nasz Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 13 zawodników. Mimo silnej konkurencji udało nam się zdobyć cztery medale: Tymoteusz Halota i Alan Pękala zostali Mistrzami Europy w swoich kategoriach, a Artur Kędroń i Szymon Dyrek wywalczyli trzecie miejsca. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych zawodników, którzy pokazali prawdziwego ducha walki i godnie reprezentowali nasz klub oraz Polskę. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i już niebawem walczymy na Makroregionie Południowym w Bielsku Białej! OSU!

Galeria

Wróć do góry