Deklaracja dostępności
Kultura

Znamy laureatów II edycji powiatowego Maratonu Czytelniczego

Dnia 28 maja odbył się finał konkursu pod nazwą „Maraton czytelniczy”. Punktualnie o godz. 10.00 zgromadzeni laureaci etapów gminnych wypełnili Salę kameralną, by wylosować fragment prozy Kornela Makuszyńskiego, a następnie przeczytać najpiękniej, jak tylko potrafili.
A oceniała ich Komisja w składzie:
Przewodnicząca Katarzyna Gajdosz-Krzak – dziennikarz prasowy w lokalnych mediach. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, posiadaczka trzech specjalizacji: edytorskiej, nauczycielskiej oraz teatrologicznej. Dziennikarka w redakcji „Dziennika Polskiego, „Gazety Krakowskiej” czy „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”. Absolwentka studiów podyplomowych z zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. Prowadząca warsztaty dziennikarskie dla uczniów, a także słuchaczy uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz ćwiczenia z komunikacji interpersonalnej;
Barbara Kozik – polonistka, nauczyciel dyplomowany, kierownik Wydziału Informacji Pedagogicznej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu;
Joanna Zawada – Pracownik Starostwa Powiatowego w Limanowej, wielokrotny członek komisji konkursów czytelniczych w powiecie.
A oto wyniki:
I miejsce: Dawid Pierzchała (gmina Jodłownik)
II miejsce: Tomasz Radzik (miasto Limanowa)
III miejsce: Anna Gancarz (gmina Łukowica)
Wyróżnienia: Kornelia Adamczyk, Sabina Szymoniak, Kamil Draus, Zuzanna Opyd, Jagna Stefanowicz, Nadia Sułkowska, Aleksandra Koza, Rita Bezak, Zofia Czajkowska, Natalia Kaim, Milena Kurek, Michał Łopata, Natalia Guzik, Izabela Dziedzic, Przemysław Woźniak, Milena Wątroba, Zofia Sater.
Wydarzenie to zgromadziło młodych miłośników książek Makuszyńskiego, którzy wykazali się niezwykłym zapałem i zaangażowaniem. Każdy uczestnik zasługuje na ogromne uznanie za trud i pasję, jaką włożył w przygotowanie się do konkursu.
Komisja konkursowa, w skład której wchodzili doświadczeni eksperci literatury, wykazała się wyjątkowym profesjonalizmem i obiektywizmem w ocenie prac uczestników. Dzięki ich staranności i zaangażowaniu, konkurs przebiegł sprawnie i w atmosferze zdrowej rywalizacji 📖
Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycieli, bibliotekarzy, którzy poświęcili wiele czasu i energii na przygotowanie uczniów do tego wydarzenia. Dziękujemy również rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci w drodze do konkursu, motywując ich do rozwijania pasji czytelniczych📘
Na koniec pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Wasza obecność i zaangażowanie sprawiają, że takie wydarzenia mają sens i są inspiracją dla innych.
Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów oraz osobistej satysfakcji z czytelniczych pasji. Laureatów 1,2,3 miejsca już teraz zapraszamy do udziału w akcji Narodowego Czytania, które planowane jest w miesiącu wrześniu.
Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Starosta Limanowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa.
Organizatorem obok MBP w Limanowej była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Limanowej oraz Biblioteki Publiczne Powiatu Limanowskiego.
Patronat medialny sprawowali Radio RDN Nowy Sącz oraz Telewizja Limanowska.

Galeria

Wróć do góry