Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Zapraszamy najmłodszych na wyjątkowy Dzień Dziecka – 2 czerwca w Parku Miejskim

Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas DNIA DZIECKA, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 2 czerwca w Parku Miejskim w Limanowej.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które rozpoczną się od godziny 13:00.

Jak co roku, najważniejszym punktem programu wydarzenia będzie konkurs skierowany do mieszkańców Limanowej i Powiatu Limanowskiego, czyli Limanowski Talent Show. Podczas XIII edycji zmagań o tytuł najzdolniejszego laureata oraz nagrodę główną, dzieci, młodzież oraz dorośli będą mogli zaprezentować swoje wyjątkowe umiejętności przed jury.

Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców powiatu limanowskiego, którzy ukończyli 10 lat oraz dorosłych. Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne, a kolejne edycje odkrywają coraz to nowe talenty drzemiące w mieszkańcach naszego powiatu.

Podczas niedzielnego popołudnia scena będzie należeć również do dziecięcych grupy tanecznych pod kierunkiem pani Ełły Witeckiej oraz pani Patrycji Tokarczyk, które tworzą energiczne połączenie świetnej zabawy, aktywności fizycznej oraz nauki pracy w grupie. Zespoły prowadzone przez obie panie cieszą się dużą popularnością oraz charakteryzują się efektownymi choreografiami i energią.

Po pierwszych występach Burmistrz Miasta Limanowa dokona uroczystego rozpoczęcia Dnia Dziecka, a także nastąpi dekoracja zwycięzców z dystansów „1 Mila” oraz „1/2 Mili” w „IX Biegu Osiedlowym na 1 Milę”. Bieg będzie miał miejsce w Parku Miejskim w Limanowej w godz. 9:00 – 12:30. Nowa trasa oraz szczegółowy program biegu dostępny pod linkiemhttps://www.forrest-limanowa.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-ix-bieg-osiedlowy-na-1-mile/425

Ponadto na scenie zobaczymy uczestników tegorocznej Dziecięcej Triady Artystycznej – laureatów kategorii Mały konkurs recytacji poezji dla dzieci oraz uczniów Dziecięcego zespołu regionalnego „Lachy limanowskie”, działającego przy Szkole Muzycznej „Studio Muzyki” w Limanowej, którzy zaprezentują swoje programy muzyczne gry na skrzypcach.

Następnie limanowskiej publiczności zaprezentuje się Dziecięca Grupa Zespołu Regionalnego „Limanowianie” działająca przy Limanowskim Domu Kultury w całkiem nowej aranżacji muzycznej. Razem przeniesiemy się do bajki w magicznym świecie Pana Kleksa. Dzieci wykonają również utwory z regionalnego repertuaru.

Zobaczymy także tancerki Akademii Tańca JustDance, które zaprezentują choreografie tańca jazzowego z elementami gimnastyki. Taniec jazzowy charakteryzuje się lekkością ruchów, jest widowiskowy i efektowny. Łączy w sobie elementy tańca klasycznego (baletu) i gimnastyki. To nie tylko ćwiczenia techniczne, ale innowacyjne pełne energii choreografie, które pozytywnie nastrajają na długo!

W programie znajdzie się również spektakl muzyczno-taneczny pt.: „Nasz niemy krzyk w obronie Ziemi!” Uczniowie klas 4a, 4c i 6a Szkoły Podstawowej nr 3 wystąpią w spektaklu przedstawiającym piękno naszej planety oraz zachowania ludzi zagrażające jej istnieniu. Choreografię przygotowały: Justyna Oleksy i Anna Mrozek, zaś dekorację zaprojektował i wykonał Łukasz Twaróg. Przedsięwzięcie nauczycieli oraz uczniów wsparli finansowo i rzeczowo rodzice występujących dzieci.

Na wszystkie dzieci czekać będzie mnóstwo interaktywnej zabawy z grupą animacyjną Kokardkowa Kraina, która ma świetne sposoby na nudę oraz sprawi wiele radości i uśmiechu. Animatorzy zaproszą dzieci do udziału w grach, konkursach i integracji. Interaktywne zabawy w wykonaniu Kokardkowej Krainy to niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, które zabiorą Was w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów!

Dzień Dziecka to nie tylko scena. W tym dniu Park Miejski będzie należał do dzieci, gdzie podczas trwania wydarzenia będzie można skorzystać z PŁATNYCH oraz BEZPŁATNYCH ATRAKCJI:
– dmuchanych zjeżdżalni, torów przeszkód i placów zabaw,
– dmuchany namiot bąbelkowy Bubble House z mnóstwem kolorowych balonów,
– animacji i konkurencji sportowych,
– konkursów z nagrodami,
– warsztatów,
– tatuaży i kolorowych warkoczyków,
– zabawek,
– pokazu służb wojskowych, policyjnych, strażackich oraz ratunkowych,
a także przekąski, słodkości, wata cukrowa, lody, popcorn, gofry, napoje i wiele innych.

Dodatkowo w ramach Dnia Dziecka,

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej ma przyjemność zaprosić dzieci na kreatywne warsztaty artystyczne z malowania piórników oraz tworzenia zakładek do książek „The library is cool”. Warsztaty będą prowadzone w Parku Miejskim podczas trwania wydarzenia. Zajęcia zostaną zorganizowane w 3 turach godzinowych: 14:00, 15:00 oraz 16:00. Ilość miejsc ograniczona (max. 15 osób na 1 turę warsztatów). Każdorazowo obowiązują zapisy przed rozpoczęciem tury warsztatów.

– Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej proponuje:

GRĘ TERENOWĄ „ZDOBĄDŹ ODZNAKĘ MUZEALNIAKA” na obszarze Parku Miejskiego – godz. 14:00-17:00

>  START oraz odbiór kart gry (z budynku Muzeum) – godz. od 14:00 do godz. 16:00,
>  ZAKOŃCZENIE oraz oddanie kart gry (w budynku Muzeum) – do godz. 17:00,
>  WRĘCZENIE NAGRÓD na scenie – godz. 18:00.

Przewidywany czas gry: ok. 1 godzina.

· Zwiedzanie Muzeum za złotówkę w godz. 13:00-19:00,
· Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem za złotówkę w godzinach: 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
· „Podpisz się gęsim piórem” – stoisko kaligraficzno – promocyjne.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej oraz Facebooku Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej.

W tym dniu zapraszamy również do Kina Klaps. W repertuarze: „Kicia Kocia w przedszkolu”, „Garfield” oraz „Strażniczka Smoków”.


Organizatorzy zapraszają wszystkich do rodzinnego spędzenia czasu w tym wyjątkowym dniu!

Organizatorem wydarzenia jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy – Burmistrz Miasta Limanowa.

Sponsorem głównym wydarzenia jest Dom Handlowy NOVA – Szubryt.

Sponsorzy wydarzenia: Tymbark, Koral, Emiter, Kajet, Sklep Bobas, Centrum Elektryczne Elektret, Balonowo, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Pasyk-Gawron Sp. z o.o., Elektrical, Sklep Plastuś, Firma Budowlana GURGUL.

Patroni Medialni wydarzenia: Radio RDN Nowy Sącz, Limanowa.in, TV28.

Partnerzy wydarzenia: Oli Dmuchańce, Animacje Kokardkowa Kraina, Kraina Uśmiechu Bubble House, Michał Wojtas Fotografia, Szkoła Muzyczna Studio Muzyki, Akademia Tańca JustDance, OSP Limanowa, OSP Łososina Górna, Centrum Szkoleń Ratowniczych, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu, Klub Sportowy Limanowa Forrest, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, Szkoła Podstawowa nr 3
w Limanowej.

ZAPRASZAMY!!!

Wróć do góry