Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

W najbliższą sobotę odbędzie się „XX Spacer Historyczny po Limanowej”

W sobotę 11 maja br. odbędzie się XX Spacer Historyczny po Limanowej, którego temat będzie brzmiał „Śladami Limanowian walczących pod Monte Cassino”. Spacer tradycyjnie poprowadzi Karol Wojtas.

Spacer organizowany jest z okazji 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.  Rozpocznie się on o godzinie 15:30 przed wejściem do Limanowskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Bronisława Czecha 4.

Pierwszym punktem na trasie będzie wystawa pod tytułem „Mieszkańcy Ziemi Limanowskiej pod Monte Cassino – w 80. rocznicę bitwy” w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Następnie po zwiedzeniu wystawy uczestnicy udadzą się na cmentarz parafialny w Limanowej, aby odwiedzić groby Limanowian, którzy walczyli pod Monte Cassino i po II wojnie światowej wrócili na Ziemię Limanowską. Później uczestnicy udadzą się w kilka miejsc związanych z poszczególnymi mieszkańcami Limanowej którzy walczyli pod Monte Cassino.

Spacer potrwa około dwie godziny i odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Na cmentarzu parafialnym uczestnicy spaceru odwiedzą kilka grobów osób, które walczyły pod Monte Cassino, a na wystawie w Galerii MBP poza ekspozycją będzie czekać mała niespodzianka dla osób zainteresowanych II wojną światową.

Galeria

Wróć do góry