Deklaracja dostępności
O mieście

Ustalono program obchodów Dnia Strażaka połączonych z Jubileuszem 150-lecia OSP Limanowa

15 maja w Urzędzie Miasta Limanowa miało miejsce spotkanie dotyczące tegorocznych Powiatowo-Miejskich obchodów Dnia Strażaka, które połączone będą z Jubileuszem 150-lecia OSP Limanowa. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca br. na limanowskim rynku.

Gospodarzem spotkania była Burmistrz Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, a w naradzie uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Limanowej na czele ze Starostą Limanowskim Mieczysławem Urygą, przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej na czele z Komendantem st. bryg. Tomaszem Pawlikiem, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej nadkom. Daniel Strug wraz z kom. Krzysztofem  Zapałą – Z-cą Naczelnika Wydziału Prewencji KPP Limanowa, Prezes Powiatowego Związku OSP Grzegorz Janczy oraz Prezes OSP Limanowa Łukasz Smoleń i Naczelnik OSP Limanowa Tomasz Duda.

Podczas rozmów zatwierdzono szczegółowy program Powiatowo-Miejskich obchodów Dnia Strażaka, podczas których Jubileusz 150-lecia świętować będą druhowie z OSP Limanowa. Wydarzenie zaplanowane na niedzielę 16 czerwca będzie mieć miejsce na rynku Miasta Limanowa. Podzielone ono będzie na dwie części – przedpołudniową część oficjalną z ceremoniałem strażackim oraz popołudniową część pokazową – z prezentacją sprzętu bojowego i pracy strażaków.

Na okoliczność wydarzenia nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie rynku  – w godz. od 7:30 do 15:00 rynek miasta zostanie wyłączony z ruchu pojazdów. W tym czasie nie będzie także możliwe parkowanie pojazdów w obrębie płyty rynku.

Galeria

Wróć do góry