Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Pieśni ziemi” 31 maja w Kinie Konesera

Kino europejskie, światowe produkcje które wzruszają, budzą w widzach emocje, jak i również ambitne kino polskie – to wszystko można zobaczyć w ramach filmowego cyklu „Kino Konesera” w kinie Klaps. Podczas wydarzenia publiczność ma okazję obejrzeć seans kina niekoniecznie popularnego,a  jednak poruszającego i dającego do myślenia.

31 maja o godz. 18:00 kino Klaps zaprasza do obejrzenia filmu dokumentalnego, będącego swoistym dźwiękowo-wizualnym poematem – „Pieśni ziemi”.

Reżyserka „Pieśni ziemi” przed trzydziestu laty opuściła rodzinny dom. Dziś odwiedza z kamerą górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając śladami swych rodziców i przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Będzie to spotkanie z lokalną historią, ale przede wszystkim z dziewiczą w tym rejonie naturą, z nieustającym cyklem narodzin i śmierci. Historia rodzinna zamienia się tu w zapierający dech wizualno-dźwiękowy poemat. Stosując podwójną skalę – mikro i makro – film odsłania przed nami świat intymny i zarazem bardzo uniwersalny.

Film został uhonorowany nagrodą Samsung Excellence Line za wyjątkową jakość obrazu podczas 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Z kolei organizatorzy festiwalu przyznali “Pieśniom ziemi” rekomendację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii dokumentalnej.

Cena – 14 zł

Bilety można nabyć w kasie kina Klaps, biletomacie jak również za pośrednictwem strony internetowej: https://bilety.ldk.limanowa.pl/b24-do-miejsc-numerowanych-i-nienumerowanych/?id=605614#12494

Na widzów czekać będzie również kawa i herbata.

Kino KLAPS zaprasza!

Wróć do góry