Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Limanowianin Sławomir Jasica zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w USA

W dniach od 21 maja do 1 czerwca w Austin, Texas USA odbywają się Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Klasycznym oraz w Wyciskaniu Sztangi. W wydarzeniu, spełniając swoje wielkie marzenie by reprezentować Polskę oraz rodzinne miasto  – Limanową, udział bierze  Limanowianin Sławomir Jasica. Udział w Mistrzostwach Świata jest okazja do poprawienia wyniku poprzednich Mistrzostw z 2021 roku, gdzie zajął on 6 miejsce.

Dzięki ludziom dobrej woli oraz Miastu Limanowa Sławomir Jasica zebrał potrzebną kwotę, która pozwoliła mi wylecieć do USA i wziąć udział w zawodach.

Podczas trwających Mistrzostw w dniu 25 maja wystartował on w kategorii 93kg Master I, gdzie zaczął nie standardowo, zaliczając jednak wszystkie 3 podejścia na:

170kg, 177,5kg i 182,5kg – w końcu przełamując barierę 180kg, której nie mógł pokonać po zeszłorocznej kontuzji. Ten wynik pozwolił mu zająć ostatecznie 3 miejsce i zdobyć brązowy medal, czym poprawił swój wynik z 2021 roku !

Limanowianin składa podziękowania wszystkim sponsorom:

Artika Limanowa

Mirosław Wigura

Maciej Szkarłat LIMDROG Sp.z o.o. Przedsiebiorstwo drogowo – mostowe

Miasto Limanowa

ORTO-MED Specjalistyczne Zaopatrzenie Medyczne

Dariusz Mrożek

Piotr Wilczek INDECO

Marcin Kita

Paweł Ptaszek

Jan Wojtas

Janusz Kwiatkowski Sklep Bobas

oraz wszystkim, którzy go wspierali na miejscu w trakcie zawodów oraz tym, którzy trzymali za kciuki w kraju: Fitness Klub Zamieście, gdzie na co dzień trwały przygotowania do startów. Wielkie podziękowania Sławomir Jasica kieruje również do Grzegorza Leskiego, za pomoc w starcie podczas Mistrzostw w USA.

 

Galeria

Wróć do góry