Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

8 medali w Jaśle dla najmłodszych wojowników ARS Limanowa – JONIEC Team

18 maja br. w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbył się Turnieju Karate Kyokushin „Pierwszy Start”.  Rywalizacja sportowa podczas turnieju, który jest dedykowany dla początkujących adeptów karate, w wieku 6-14 lat odbywała się wyłącznie w konkurencji kumite. W zawodach wzięło udział 130 zawodników z 19 klubów, z województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Turniej w Jaśle od wielu lat jest stałym punktem w kalendarzu imprez sportowych, w których biorą udział najmłodsi członkowie ARS Limanowa – JONIEC Team. W tegorocznej edycji turnieju w Jaśle klubowe barwy reprezentowała ósemka wojowników, w składzie: Malec Natalia, Klos Zofia, Potoniec Selena, Malec Patrycja, Kita Zuzanna, Banach Aleksandra, Maciej Kądziołka i Banach Jakub. Sędzią głównym turnieju był shihan Arkadiusz Sukiennik (5 Dan).

Umiejętności i hart ducha, którymi wykazali się w Jaśle młodzi wojownicy ARS Limanowa – JONIEC Team sprawiły wiele radości i były powodem do dumy zarówno dla shihan Arkadiusza Sukiennika (5 Dan) oraz dla towarzyszących i kibicujących dzieciom rodziców, którzy z zaangażowaniem oraz z „zaciśniętymi kciukami” obserwowali poczynania swoich pociech na jasielskim tatami. Limanowianie po bardzo dobrych pojedynkach wywalczyli w Jaśle łącznie 8 medali, w tym 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy. Oto wyniki indywidualne młodych wojowników:

 1. Maciej Kądziołka – złoty medal kumite kadetów
  2. Natalia Malec – złoty medal kumite kadetek
  3. Zofia Klos – złoty medal kumite kadetek
  4. Patrycja Malec – złoty medal kumite młodziczek
  5. Jakub Banach – złoty medal kumite młodzików
  6. Zuzanna Kita – srebrny medal kumite młodziczek
  7. Aleksandra Banach – srebrny medal w kumite juniorek młodszych.
  8. Selena Potoniec – brązowy medal w kumite kadetek.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy bardzo dobrej postawy i godnego reprezentowania barw klubowych i Miasta Limanowa. Brawo!

Członkowie ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa dziękują wspierającym działalność klubu firmom i instytucjom: Firma JONIEC, PDM LIMDROG, ELMAR, PAK-FOL, Lumors, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa.

Galeria

Wróć do góry