Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

8 medali karateka ARS Limanowa – JONIEC Team na Pucharze Wiślanego Smoka

W sobotę 11 maja w Liszkach koło Krakowa odbył się IV Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wiślanego Smoka. Organizatorem zawodów był Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai.W rywalizacji sportowej wzięło udział 167 zawodników z 15 klubów województwa Podkarpackiego, Śląskiego i Małopolskiego. W turnieju ARS Limanowa – JONIEC Tam reprezentowało dziewięcioro młodych zawodników w składzie: Zakhar Khmara, Natalia Malec, Zofia Klos, Selena Potoniec, Krystian Kądziołka, Jakub Banach, Filip Limanówka, Wiktor Stochel i Bartłomiej Wygoda.

Zawodnikom towarzyszyli ich najwierniejsi kibice, czyli ich rodzice oraz senpai Mirosław Stochel, który pełnił role sekundował limanowskich karateka i sensei Przemysław Juszczak (2 Dan), który był jednym sędziów podczas tych zawodów.

Reprezentanci ARS Limanowa – JONIEC Team zaprezentowali się w Liszkach bardzo dobrze i wywalczyli łącznie 8 medali, w tym 1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe.

Miejsca na podium wywalczyli:

– Wiktor Stochel – złoty medal w kata juniorów;

– Zakhar Khmara – srebrny medal w konkurencji „5 technik” dzieci;

– Zofia Klos – srebrny medal w kumite kadetek +35 kg;

– Natalia Malec – srebrny medal w kumite kadetek -30 kg oraz brązowy medal w kata kadetek;

– Filip Limanówka – brązowy medal w kumite juniorów młodszych +60 kg;

– Bartłomiej Wygoda – brązowy medal w kumite juniorów -60 kg;

– Krystian Kądziołka – brązowy medal w kumite młodzików -40 kg;

Mniej szczęścia mieli pozostali nasi reprezentanci. Mimo dobrej postawy zarówno Selenie Potoniec i Jakubowi Banach nie udało się dostać do strefy medalowej.
Postawa młodych limanowskich karateka i ilość zdobytych medali sprawiła, że w klasyfikacji drużynowej ARS Limanowa – JONIEC Team uplasował się na 9 miejscu.

Gratulujemy!

Członkowie ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa dziękują wspierającym działalność klubu firmom i instytucjom: Firma JONIEC, PDM LIMDROG, ELMAR, PAK-FOL, Lumors, BS Limanowa, Urząd Miasta Limanowa.

Galeria

Wróć do góry