Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

25 maja w Limanowej odbędą się obchody Święta 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej połączone z przysięga wojskową

W dniach od 25 do 26 maja 2024 roku Małopolscy Terytorialsi obchodzić będą Jubileusz 6-lecia. Uroczystość została podzielona na dwa dni. W sobotę 25 maja o godzinie 11.00 na Rynku w Limanowej odbędą się uroczyste obchody Święta 11 MBOT połączone z przysięgą wojskową.

Podczas uroczystości zaprezentują się pododdziały, będzie także okazja do zapoznania się ze sprzętem wojskowym Sił Zbrojnych RP, a dla najmłodszych uczestników czekać będą gry i zabawy w strefie edukacyjno-zabawowej oraz Wawel Truck. Wszystkich zapraszamy na poczęstunek w postaci tradycyjnej żołnierskiej grochówki oraz skosztowania pieczywa z polowej piekarni. Regionalne dania na okoliczność wydarzenia przygotują także Panie z Kół Gospodyń Wiejskich – z Męciny, Lipowego i Starej Wsi I.

W związku z organizacją Święta 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie limanowskiego rynku  – w godz. od 6:00 do 15:00 rynek miasta zostanie wyłączony z ruchu pojazdów. W tym czasie nie będzie także możliwe parkowanie pojazdów w obrębie płyty rynku.
Przybyłych gości prosimy o parkowanie pojazdów w wyznaczonych miejscach.

 

W niedzielę 26 maja o godzinie 10.00 w miejscowości Wierzbno odbędzie się rekonstrukcja skoku spadochronowego Patrona 11 MBOT gen. bryg. L. Okulickiego, podniesienie flagi państwowej, złożenie kwiatów pod pomnikiem Cichociemnych. Zapraszamy do wspólnego – rodzinnego świętowania.

Chętnych do spróbowania swoich sił w mundurze zapraszamy do spotkania z rekruterami WOT:

https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Najbliższa możliwość wstąpienia w szeregi terytorialsów już od 21.06.2024 w ramach projektu „Wakacje z WOT”.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” została sformowana w 2018 roku. Liczy ponad 2 200 żołnierzy i składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty (w Krakowie-Rząsce, Oświęcimiu, Tarnowie i Limanowej) oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Marcin Siudziński.

 

Wróć do góry