Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Zawodnik Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate Mateusz Pławecki Mistrzem Polski PZKK

6 kwietnia w Kołobrzegu odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego pod patronatem PZKK. W Mistrzostwach Polski PZKK 2024 wzięło udział 326 zawodników z 55 klubów i aż 12 organizacji Karate Kontaktowego, co spowodowało że rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. W turnieju towarzyszącym Umi No Shinju – „Morska Perła” wystartowało 175 zawodników z 33 klubów. Łącznie na 5 matach w sobotni dzień wystartowało 501 zawodników.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 7 zawodników, którzy wystartowali w kumite oraz w kata: Alicja Kądziołka (kata), Sensei Mateusz Puch, Sensei Paweł Jurek, Mateusz Pławecki, Dominik Sara, Alan Pękala, Antoni Kędroń oraz Artur Kędroń, który walczył w turnieju towarzyszącym „Morska Perła”.

Z zawodnikami przebywał Shihan Zbigniew Goliński oraz Sempai Andrzej Matląg.

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI PZKK z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate:

  • 🥇 Mateusz Pławecki zajął 1 miejsce w kategorii senior +90 kg.
  • 🥈 Alan Pękala zajął 2 miejsce w kat. 16-17 lat. -70 kg.
  • 🥈 Sensei Paweł Jurek zajął 2 miejsce w kat. masters +85 kg.
  • 🥉 Antoni Kędroń zajął 3 miejsce w kat. 12-13 lat -35 kg.
  • 🥉 Artur Kędroń zajął 3 miejsce w turnieju towarzyszącym Morska Perła w kumite 12-13 lat -45 kg.

Komentarz po Turnieju:

Nasi reprezentanci wykazali się ogromną wolą walki zdobywając cenne doświadczenie w rywalizacji z zawodnikami z całego kraju. Ten turniej nie tylko przetestował umiejętności naszych karateków, ale także potwierdził wartość ich ciężkiej pracy na treningach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz medalistom, a w szczególności naszemu tegorocznemu Mistrzowi Polski PZKK Mateuszowi Pławeckiemu! Przed nami kolejne wyzwania, już 20 kwietnia: Mistrzostwa Polski Oyama PFK, które będą sprawdzianem formy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy IKON 2024. OSU!

Galeria

Wróć do góry