Deklaracja dostępności
O mieście

Wicepremier Minister Obrony Narodowej wizytował inwestycję budowy bazy wojskowej

W czwartek 4 kwietnia Wicepremier Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz wizytował powstającą w Limanowej bazę Wojsk Obrony Terytorialnej dla potrzeb pododdziałów 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na miejscu inwestycji odbyła się także konferencja prasowa poświęcona budowie kompleksu wojskowego.

Przybyłego na teren inwestycji Wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza przywitała Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska wraz z gospodarzem miasta Burmistrzem Władysławem Biedą oraz Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcin Siudziński.

Wicepremier udał się na teren budowy, gdzie poinformowany został o postępie prac nad inwestycją. Wizytując powstający kompleks wojskowy skierował słowa podziękowania do wszystkich osób, dzięki którym prace tak szybko i sprawnie posuwają się do przodu. Oprócz Wykonawcy zadania słowa podziękowania skierował do Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy oraz Prezesa Spółki „LimWot” Wiesława Wojcieszaka, za sprawowanie nadzoru nad realizowanym zadaniem.

Po obejrzeniu terenu inwestycji Wicepremier oraz Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej wzięli udział w konferencji prasowej, podczas której szef MON mówił o największym w historii budżecie przeznaczonym na obronność oraz wspomniał o tradycjach Limanowej związanych z obronnością nadmieniając, że jest to teren gdzie zainteresowanie wstąpieniem do wojsk obrony terytorialnej jest bardzo duże. W tym miejscu za dowodzenie 11 Małopolskim Batalionem Obrony Terytorialnej Wicepremier podziękował jego dowódcy płk Marcinowi Siudzińskiemu. Słowa podziękowania skierował także do Poseł na Sejm RP Urszuli Nowogórskiej, dziękując za zaproszenie do Limanowej i sprawowanie wraz z władzami miasta pieczy nad realizowanym zadaniem.

Wojskowa baza powstaje w rejonie ul. Z.Augusta, na powierzchni ok. 12 ha. Obejmowała ona będzie m.in.: budynek koszarowo-biurowy o powierzchni 8600 m2, garaż dla pojazdów wojskowych (1700 m2 powierzchni użytkowej) oraz pełną infrastrukturę.

Budowa Kompleksu Wojskowego na potrzeby pododdziałów 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej realizowana jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Miasto Limanowa przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju. Jest to pilotażowy projekt, który w razie powodzenia będzie powielany w innych miejscowościach w Polsce. Przedsięwzięcie będzie kosztować 73 mln 172 tys. zł i jest ono największą inwestycją zarówno w historii Miasta Limanowa, jak i całego powiatu limanowskiego.

Galeria

Wróć do góry