Deklaracja dostępności
O mieście

Upamiętniono ofiary Zbrodni Katyńskiej

W niedzielę 14 kwietnia w limanowskiej Bazylice Matki Boskiej Bolesnej miała miejsce uroczysta Msza Święta celebrowana w 84. rocznicę mordu dokonanego na polskich oficerach przez NKWD m.in. w Katyniu, Bykowni, Charkowie, Kuropatach i Miednoje.

Mszę Świętą poprzedził Apel Poległych w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej, a nabożeństwo uświetnił śpiew Chóru Chłopięcego pod batutą Haliny Dyczek.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele limanowskich zakładów pracy, instytucji oraz delegacje szkół z pocztami sztandarowymi. Obecna była także delegacja 114 batalionu lekkiej piechoty w Limanowej, młodzież zrzeszona w Związku Strzeleckim „Strzelec” pod komendą Stanisława Dębskiego oraz harcerze i zuchy z drużyny „Dzieci Gór” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1  w Limanowej.

Po Mszy Świętej składając wiązanki kwiatów przed tablicą katyńską znajdującą się w kruchcie limanowskiej świątyni, hołd pomordowanym oddali m.in. Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska oraz władze samorządowe – z ramienia Miasta Limanowa: Burmistrz Miasta Władysław Bieda wraz z Sekretarzem Miasta Markiem Matrasem, Burmistrz elekt Jolanta Juszkiewicz z radnymi Adamem Dębskim i Leszkiem Mordarskim oraz Przewodniczący Rady Miasta Wiesław Sędzik wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Leszkiem Woźniakiem. Wiązanki kwiatów złożyli również przedstawiciele limanowskich stowarzyszeń i instytucji oraz delegacje z okolicznych szkół.

Ceremonia złożenia wiązanek odbyła się w oprawie muzycznej Orkiestry Dętej „Echo Podhala”.

Organizatorami obchodów 84. rocznicy zbrodni katyńskiej był Urząd Miasta Limanowa i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Limanowej.

Galeria

Wróć do góry