Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Sukces uczniów ZSP Nr 4 i SP nr 2 w powiatowym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Uczniowie klasy 8 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 – Szymon Kasiński, Damian Czachurski i Karol Włodarczyk we wtorek 9 kwietnia wzięli  udział w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii z użyciem technik multimedialnych.

Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, a jego pomysłodawczyniami nauczycielki języka angielskiego –  Joanna Janota i Bogusława Joniec. Konkurs odbył się w formie Quizu, do którego rozwiązania używano smartfona. Celem konkursu było motywowanie uczniów szkół podstawowych do doskonalenia swoich umiejętności językowych, pogłębianie wiedzy z zakresu kultury, historii, miast i wybitnych postaci UK.

W konkursie wzięli udział reprezentanci z 10 szkół powiatu limanowskiego. Po zaciekłych bojach uczniom ZSP nr 4 – Szymonowi Kasińskiemu udało się zająć II miejsce, Karolowi Włodarczykowi IV, a Damianowi Czachurskiemu X miejsce. Opiekę nad uczniami sprawowała Ewa Binek.

Szkołę Podstawową nr 2 w Limanowej reprezentowali uczniowie klas ósmych – Blanka Mordarska, Zofia Pajda oraz Sebastian Kęska. Wszyscy wykazali się duża wiedzą, zdobyli dyplomy i nagrody. Zofia Pajda z klasy 8b wywalczyła III miejsce i znalazła się w trójce najlepszych uczestników konkursu, Blanka Mordarska była czwarta, a Sebastian Kęska jedenasty.

Gratulujemy wiedzy i refleksu!

Galeria

Wróć do góry