Przekazano ubrania strażackie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Limanowa

We wtorek 2 kwietnia w remizie OSP Limanowa miało miejsce przekazanie 20 kompletów ubrań koszarowych dla Młodzieżowej Drużyny Strażackiej, która w styczniu br. reaktywowała się w jednostce. Ubrania strażackie zakupione zostały z budżetu Miasta Limanowa, a na ręce Prezesa OSP Limanowa dh Łukasza Smolenia przekazał je Burmistrz Miasta Władysław Bieda.

Reaktywowana w jednostce OSP Limanowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy 16 osób i powołana została celem szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Uczestnicy MDP uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy, gaszenia pożarów i ratownictwa technicznego.

W skład przekazanych kompletów zakupionych ubrań strażackich MDP wchodzą: koszule, ubrania koszarowe, czapki, hełmy strażackie, koszulki strażackie haftowane,  spódnica i spodnie, a ich koszt  to ponad 11 tys. złotych.

W odbiorze ubrań wraz z Prezesem OSP Łukaszem Smoleniem uczestniczyli także: Naczelnik OSP dh Tomasz Duda, członek OSP dh Piotr Zoń – radny Miasta Limanowa oraz opiekunowie MDP. Młodzieżową Drużyną Pożarniczą opiekują się: Monika Stec, Agnieszka Zoń, Stanisław Szumilas, Michał Śliwa i Sylwester Twaróg.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze to pasja ale przede wszystkim przyszłość młodych adeptów pożarnictwa, którzy za kilka lat będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Warto więc ich wspierać – to inwestycja w naszą bezpieczną przyszłość – podkreślił wręczając stroje druhom Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.