Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Podsumowanie Tygodnia Języków Obcych w Światowy Dzień Języka Angielskiego w SP nr 2

Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada dnia 23 kwietnia. Nic nie dzieje się bez przyczyny – to ten dzień uważa się za dzień narodzin i śmierci Williama Szekspira, genialnego angielskiego dramatopisarza. W związku z tym świętem w limanowskiej „Dwójce” podsumowano Tydzień Języków Obcych, który zorganizowano w placówce. Był to niezwykły tydzień, pełen fascynujących podróży w świat języków obcych.

Tydzień Języków Obcych był okazją do udziału w wielu fantastycznych akcjach, takich jak rozdawanie motywacyjnych cytatów w języku angielskim i niemieckim, flag Wielkiej Brytanii, a także korzystanie z tematycznych naklejek i obrazków oraz kodów QR z ciekawymi stronami. Akcja podkreśliła, jak ważna jest nauka języków obcych i jak wiele możliwości daje umiejętność porozumiewania się w różnych językach. Zainteresowani mogli przeczytać ciekawostki o językach obcych na gazetkach przy sekretariacie szkolnym.

Rozstrzygnięto 10 konkursów językowych, z których nagrody i dyplomy zostaną wręczone na najbliższej szkolnej akademii. Szczególnie cieszy udział starszych klas w teleturniejach 1 z 10, VaBanque lub różnego rodzaju quizach językowych. Dało to dowód, że nauka idzie sprawniej, gdy połączona jest z radością i zabawą.

Galeria

Wróć do góry