Deklaracja dostępności
Kultura

„O języku i nie tylko”- odbyło się spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem

Popołudnie 9 kwietnia na długo zapadnie w pamięć tym wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w spotkaniu ze znakomitym językoznawcą, profesorem Jerzym Bralczykiem, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej.

Spotkanie zorganizowane zostało przez bibliotekę wraz  z Bankiem Spółdzielczym w Limanowej, a Partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – koło Limanowa. Jerzy Bralczyk to postać z niesłychaną erudycją, rozkładał na czynniki pierwsze wszelkie zawiłości języka polskiego. Typowe dla niego poczucie humoru i dystans do siebie wywoływało raz po raz salwy śmiechu z widowni. Rozmowy były „O języku i nie tylko”. Profesor zaczął „od nie tylko”, by następnie rozwinąć w pełni swoją wypowiedź na właściwy temat czyli języka właśnie. Jak sam mówi, mówić lubi i sprawia mu to dużą przyjemność. Śmiało można jednak stwierdzić, że publiczność, która wypełniła po brzegi salę kameralną z tego wystąpienia czerpała jeszcze większą przyjemność.

Profesora słucha się nadzwyczaj dobrze. Już po pierwszych słowach wypowiedzi wiadomo było, że słuchaczy czeka fascynująca przygoda ze specjalistą w swojej dziedzinie.

Galeria

Wróć do góry