Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała dofinansowanie z MKiDN na realizację zadania „Literacka podróż w czasie z Jeżycjadą Małgorzaty Musierowicz”

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza czytelników w literacko- sentymentalną podróż w czasie z bohaterami Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, na której wychowało się kilka pokoleń Polaków. W ten sposób przypomniane zostaną losy rodziny Borejków i ich przyjaciół. W ramach zadania przewidziano spotkanie autorskie i warsztaty edukacyjne.
Realizując  zadanie MBP stawia przede wszystkim na integrację międzypokoleniową. Wiele warsztatów jest właśnie tak pomyślanych, żeby uczestniczyło w nich młode i starsze pokolenie. Akcja Jeżycjady to czasy PRL-u , które biblioteka chce przypomnieć. Dla młodego pokolenia będzie to więc nie tylko lekcja literatury, ale także niesamowita lekcja historii, po której przewodnikami będzie rodzina Borejków oraz ich babcie i dziadkowie wychowani w tych czasach. Projekt łączy w sobie literaturę oraz elementy edukacyjne, dlatego każdy z uczestników znajdzie w nim coś dla siebie
Projekt przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży, rodziców, opiekunów, osób starszych.
Zadanie dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PROMOCJA CZYTELNICTWA.
Dotacja z MKiDN – 12 460,00 zł
Całościowy koszt projektu – 15 575,00 zł
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji’’.
Wróć do góry