Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Kolejne zdobycze medale dla limanowskich karateków

20 kwietnia w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate. W Mistrzostwach wystartowało 511 zawodników z 63 klubów Oyama i Kyokushin Karate. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 13 zawodników, którzy wystartowali w kumite: Mateusz Golonka, Laura Ewert, Artur Kędroń, Tymoteusz Halota, Antoni Kędroń, Sara Bulanda, Mateusz Pławecki, Sensei Paweł Jurek, Dominik Sara, Filip Kaim, Igor Kęska, Szymon Gwiżdż oraz Alan Pękala.

Do południa rozegrano Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w konkurencjach form (Kata, Kata z Bronią i Kata Zespołowe) z udziałem 187 zawodniczek i zawodników. Po południu odbyły się konkurencje Kumite (Semi-knockdown i Knockdown), w których wystartowało 441 karateka obojga płci. Składem sędziowskim sprawnie kierował Shihan Paweł Pajdak 7 dan (Sosnowiec) we współpracy z Shihan Arturem Wilento (Toruń). Pojedynki toczyły się na 5 matach. Najlepszą Zawodniczką Mistrzostw uznano Gabrielę Kurczyńską z Kielc, a Najlepszym Zawodnikiem Jakuba Pulsakowskiego z Wieliczki.

Z zawodnikami Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate przebywał Shihan Zbigniew Goliński, Sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), Mieczysław Puch (sędzia zawodów), Andrzej Kędroń, Dariusz Halota oraz rodzice zawodników.

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI 2024 z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate:

  • Mateusz Pławecki  Mistrz Polski U-35 +90 kg.
  • Laura Ewert  Mistrz Polski U12 +50 kg
  • Mateusz Golonka Mistrz Polski U12 +50 kg.
  • Antoni Kedroń  Mistrz Polski U12 30-35 kg
  • Alan Pękala  2 miejsce U16 65-70 kg.
  • Tymoteusz Halota  2 miejsce U12 45-50 kg.
  • Dominik Sara  3 miejsce U16 55-60 kg

Komentarz po turnieju

Jesteśmy niezwykle dumni z wyników naszych zawodników na Mistrzostwach Polski Oyama i Kyokushin Karate 2024. Gratulujemy Mateuszowi Pławeckiemu, Laurze Ewert, Mateuszowi Golonce i Antoniemu Kędroniowi zdobycia złotych medali, a także Alanowi Pękali i Tymoteuszowi Halocie za srebrne medale oraz Dominikowi Sarze za brązowy medal. Chociaż niektórzy z naszych zawodników, jak Sensei Paweł Jurek, Igor Kęska, Sara Bulanda, oraz debiutanci Szymon Gwiżdż, Artur Kędroń i Filip Kaim, nie zdobyli medali, ich zaangażowanie i postępy są równie ważne. Każdy z nich zasługuje na uznanie za hart ducha i determinację. Teraz z niecierpliwością czekamy na nadchodzące wydarzenia w Turniej w Józefowie oraz Mistrzostwa Europy IKON, które są kolejnym krokiem na naszej wspólnej drodze do doskonałości. OSU!

Galeria

Wróć do góry