Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Bajkowa Niedziela – LDK zaprasza na spektakl „Złota Rybka”

W niedzielę 21 kwietnia o godz. 12:00 Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci na spektakl „Złota Rybka” w ramach cyklu Bajkowa Niedziela. Na scenie w sali widowiskowej LDK wystąpią aktorzy Teatru Żelaznego z Katowic.

„Złota Rybka” to zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych.

Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt.
Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem.

Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.

​Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok. Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w …smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.

Reżyseria: Jacek Popławski

Scenografia: Barbara Wiktorowicz

​Opracowanie muzyczne: Iga Eckert

Występują:
Weronika Wronka
Jacek L. Zawada
Patrycja Szindler

Czas trwania: 50-60 min

​Premiera: 17 września 2016

Bilety w cenie 25 zł – normalny i 20 zł – ulgowy można nabyć w kasie kina, biletomacie lub ONLINE.

LDK zaprasza na ciekawy, pouczający spektakl dla całych rodzin!!!

Wróć do góry