Deklaracja dostępności
Kultura

Wystartowała TRIADA 2024 – wyłoniono zwycięzców Małego Konkursu Recytacji Poezji dla Dzieci

We wtorek 12 marca w Limanowskim Domu Kultury rozpoczęły się zmagania w kolejnej edycji „Dziecięcej Triady Artystycznej”. Konkurs, od wielu lat organizowany przez Limanowski Dom Kultury, odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa.


Od godz. 10:00 w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury, odbywały się przesłuchania uczestników Małego Konkursu Recytacji Poezji dla Dzieci. Jak podkreśliła Komisja Artystyczna konkursu, poziom był wysoki i wyrównany, a wybór zwycięzców nie należał do najłatwiejszych. Każdy występ był pieczołowicie przygotowany i opracowany, za co składamy szczególne wyrazy uznania. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym etapie konkursu tj. w Spotkaniach Śpiewających Dzieci, które odbędą się już 9 kwietnia br. (wtorek) w sali widowiskowej od godz. 10:00.

W tym roku po raz pierwszy Komisja Artystyczna dokonała spośród laureatów, kwalifikacji do I Powiatowego Przeglądu Artystycznego, który Limanowski Dom Kultury planuje zorganizować w czerwcu.

Przypominamy także, że dzieci i młodzież nie tylko rywalizują o zajęcie najlepszych miejsc w poszczególnych etapach, ale także zbierają punkty do klasyfikacji ogólnej konkursu, w którym do wygrania są dwie główne nagrody w wysokości: 2000 zł dla najlepszego PRZEDSZKOLA i najlepszej SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Poniżej znajduje się protokół I etapu oraz punktacja ogólna, a galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Poniżej znajduje się protokół I etapu oraz punktacja ogólna, a galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

PROTOKÓŁ
MAŁEGO KONKURSU RECYTACJI POEZJI DLA DZIECI,
który odbył się w Limanowskim Domu Kultury dnia 12 marca 2024 r.
DZIECIĘCA TRIADA ARTYSTYCZNA 2024
pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa

Komisja w Składzie:
    –    mgr Paulina Ablewicz – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, Filia w Limanowej
–    mgr Ewa Górszczyk – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej
–    mgr Jolanta Bugajska – nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej

po wysłuchaniu 29 uczestników w czterech kategoriach wiekowych, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W KATEGORII I – przedszkole, klasa „0”

I miejsce otrzymuje Karolina Radzik z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Limanowej.
II miejsce ex aequo otrzymują Liliana Natanek z Przedszkola „Słoneczko” przy ul. Reymonta 1 w Limanowej, Filip Poręba z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej, Gabriela Stypuła  Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej oraz Gabriela Bukowiec z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Limanowej.
III miejsce ex aequo otrzymują Wiktoria Matras z Przedszkola „Słoneczko” przy ul. Reymonta 1 w Limanowej oraz Matylda Kurczab z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej.
Wyróżnienia otrzymują Cezary Woźniak z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej, Aleksandra Frączek z Niepublicznego Przedszkola im. Bp Piotra Bednarczyka w Limanowej,  Dominika Migacz z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Limanowej, Anna Drożdżak z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej, Lena Przysiężna z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Limanowej, Julia Wojtas z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Limanowej, Martyna Florek z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej oraz Zuzanna Kempny z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej.

W KATEGORII II – I-III klasa szkoły podstawowej

I miejsce otrzymuje Adam Trzópek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje Emilia Bukowiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej.
III miejsce ex aequo otrzymują Anna Majewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej, Bartłomiej Kulak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej oraz Maria Sobuś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej.
Wyróżnienia otrzymują Nadia Kępa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej, Jadwiga Kuśnierz ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej oraz Karol Marciniec ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej.

W KATEGORII III – IV-VI klasa szkoły podstawowej

I miejsce otrzymuje Tomasz Radzik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje Franciszek Dunikowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
III miejsce ex aequo otrzymują Eliza Bielska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej oraz Emilia Olszewska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej.

W KATEGORII IV – VII i VIII klasa szkoły podstawowej

I miejsce otrzymuje Jan Sobuś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje Kaja Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.

Do I Powiatowego Przeglądu Artystycznego, który odbędzie się w czerwcu w Limanowskim Domu Kultury Komisja Artystyczna zakwalifikowała:
•    w kategorii I Lilianę Natanek oraz Karolinę Radzik
•    w kategorii II Adama Trzópka oraz Emilię Bukowiec
•    w kategorii III Franciszka Dunikowskiego oraz Tomasza Radzika
•    w kategorii IV Kaję Kurek i Jana Sobusia

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, a także słodki poczęstunek, ufundowane przez Limanowski Dom Kultury. Za uzyskanie pierwszych miejsc oraz wyróżnień laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Galeria

Wróć do góry